google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Nemasinė, bet unikali archeologinė vietovė

Kaip paprastai Kretoje saugomos archeologinės vietovės, į kurias masiškai nesiveržia turistai: virvele vartelius užrišai – ir viskas, Mino civilizacijos laikus menantys 4000 metų griuvėsiai saugūs. Jokio dėdės kioske su bilietėliais, jokių grasinančių užrašų, jokių draudimų landžioti, čiupinėti ar netgi kasinėti.

Kažkam tai nebyli akmenų krūva, o kažkam – nepaprastas istorijas pasakojantys griuvėsiai. Tai – kapas, kuriame prieš 4000 metų buvo laidojami Kretoje kletėjusios Mino civilizacijos žmonės. Archeologai spėja, kad tai buvo kelių kartų šeimos kapas, nes jis buvo naudojamas pastoviai: jame atkasti radiniai datuojami ir 2000, ir 1800, ir 1700, ir 1500 metais prieš mūsų erą. Pagrindinis iš akmenų sudėliotas kapo statinys – taisyklingo apskritimo formos, net 7,65 m skersmens iš vidaus, sienų storis – iki 1,75 m, didžiausias išlikusios aukštis – 2,15 m. Įėjimas į kapą veda per angą, virš kurios padėtas įspūdingas masyvus 1,15x1,05 m akmuo, bet prieš patenkant prie tos angos reikia pereiti kelis nedidelius kambarius – tarsi savotišką labirintą.

Archeologai spėja, kad kapas buvo išplėštas dar antikos laikais, nes kasinėjant jame nerasta nei papuošalų, nei indų. Vienas svarbiausių kapavietės radinių – molinė ratu šokančių žmonių statulėlė, bylojanti, kad ir minojiečių tradiciniai šokiai buvo labai panašūs į tuos, kuriuos kretiečiai išsaugojo iki mūsų dienų. Statulėlė saugoma Herakliono archeologijos muziejuje. Įspūdį palieka ne tik statinio masyvumas ar jo amžius (kai jis buvo pastatytas, šiaurės europiečiai dar tik mokėsi kinkyti arklius), bet ir jo lokacija: kapas stūkso pietų Kretoje netoli garsiųjų Mino civilizacijos Festos rūmų Mesaros lygumoje ant Grigori kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Tymbaki įlanką. Tiesa, turistai čia nelabai laukiami, nes surasti kapą ne taip jau paprasta: reikia žinoti, kur ir ko ieškoti. Bet kai randi, tereikia atsidaryti virvele užrištus vartelius. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretosistorijos #minojiečiai #Minocivilizacija

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.