google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

NEBYLI VANDENŲ GELMĖ. TASULĖS PAGROBIMAS, knyga

Meilės istorija, kuri 1950-ųjų Kretoje vos neįplieskė pilietinio karo – Heraklione gimusios vienos žymiausių šiuolaikinių graikų rašytojų Reos Galanaki knygoje NEBYLI VANDENŲ GELMĖ. TASULĖS PAGROBIMAS.

Ano meto laikraščių antraštės šiuos įvykius pavadino „Kretos Romeo ir Džuljetos istorija“ bei „Naujuoju Trojos karu“.

Jų centre – Kosto Kefalojanio (Kundokosto) meilė Anastasijai Petraki, visų vadinamai Tasule. Kundokostas ją pagrobė iš itin gerbiamo ir labai įtakingo jos tėvo Georgo Petrakio (Petrakojorgio) namų, žinodamas, kad tai – vienintelis būdas gauti jo palaiminimą santuokai. Tačiau Petrakojorgis viešai pareiškė, kad verčiau atgaus dukrą ketvirčiuotą, nei sutiks, kad ji taptų Kundokosto žmona.


Kretoje įsiliepsnojo žodžių karas tarp dviejų šeimų, dviejų miestų (Herakliono ir Anogijos) ir dviejų politinių partijų. Tam, kad griežtų pareiškimų papliūpa netaptų realiu pilietiniu karu į konfliktą įsikišo Graikijos vyriausybė ir tuometinis ministras pirmininkas Elefterias Venizelas, o taip pat Atėnų archivyskupas Spiridonas, palaiminęs slapčia susituokusią porą. Nepaisant to, Tasulei ir Kundokostui nebuvo lemta gyventi kartu. Kodėl? Sužinosite perskaitę Reos Galanaki knygą NEBYLI VANDENŲ GELMĖ. TASULĖS PAGROBIMAS.


Imant ją į rankas reikia apsivainikuoti kantrybe, nes autorės pasirinktas smulkmeniškas romano-kronikos žanras vietomis yra gana nuobodus, bet, kita vertus, ši knyga – vienintelis šaltinis lietuvių kalba apie tikrus įvykius, kurie atskleidžia tuometinę moters padėtį Kretos visuomenėje ir ligi šių dienų saliečių likimus valdančią paprotinę teisę. Prieš jus atsivers aistringa, rūsti ir paslaptinga Kreta.


► Romaną-kroniką NEBYLI VANDENŲ GELMĖ. TASULĖS PAGROBIMAS iš graikų kalbos išvertė Alvyda Stepavičiūtė. 2008 metais knygą išleido leidykla „Tyto Alba“. #manokreta #Kreta #Graikija #knygosKreta #knygosGraikija #knygosapieKretą #knygosapieGraikiją #ReaGalanaki #Nebylivandenųgelmė #Tasulėspagrobimas

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.