google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Mochlos sala prie Mochlos žvejų kaimelio

Ranka pasiekiama Mochlos salelė: iki jos – vos 150 metrų nuo Kretos kranto. Ji yra priešais to paties pavadinimo Mochlos žvejų kaimelį Mochlos žvejų kaimelį, kuris garsėja žuvies ir jūros gėrybių tavernomis, o vasarą tampa nedideliu kurortu. Vietiniai gyventojai sako, kad vasarą šiek tiek nuslūgus vandens lygiui ir esant ramiai jūrai iki salelės galima praktiškai perbristi, tik keliose vietose šiek tiek paplaukiant.

Mochlos salelė ypač traukia istorikus, nes 1908 metais JAV archeologas Richardas Berry Seageris jos vakarinėje dalyje rado Mino civilizacijos statinius, kaip spėjama – didžiules kapines, kuriose žmonės buvo laidojami 2000 metų prieš mūsų erą ir dar anksčiau. Jo pradėtą darbą 1989-1994 metais tęsė kitas amerikietis Jeffrey Soles ir jo kolega iš Atėnų universiteto Kostis Davaras – jiedu surado daugiau griuvėsių bei keramikos, akmens, bronzos bei geležies dirbinių, liudijančių, kad šalia kapinių buvo ir minojietiška gyvenvietė. Atkasti griuvėsiai puikiausiai matosi nuo Kretos kranto, įsižiūrėję net šioje nuotraukoje juos matysite kairėje pusėje nuo baltutėlės Agios Nikolaos cerkvės. Pastaroji pastatyta ne šiaip sau: juk šventasis Nikolas – jūreivių ir žvejų globėjas, o daugumos Mochlos gyventojų darbai vienaip ar kitaip susiję su jūra. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Mochlos #Minocivilizacija

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.