google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Minojietiškas kalkuliatorius

Prieš 4500 metų kretiečiai turėjo savo raštą, o apie 1450 metus prieš mūsų erą jį ištobulino iki štai tokių minojietiško linijinio rašto B hieroglifų, kurie atitinka tam tikrus garsus, todėl jais gali būti užrašyta bet kas bet kuria kalba. Štai pažiūrėkite, kaip užrašas „minojietiškas kalkuliatorius“ atrodytų užrašytas linijinio rašto B hieroglifais graikų, anglų, prancūzų, vokiečių ir rusų kalbomis.

Kretos rytuose esančiame Sitios mieste minojietiškais hieroglifais aprašinėtas nedidelis kioskas kuriame galima susipažinti su Palekastro archeologinės vietovės vertingiausiu radiniu – vadinamuoju minojietišku kalkuliatoriumi.

Spėjama, kad tokia akmenine plokštele minojiečiai naudojosi norėdami nustatyti ne tik saulės padėtį, bet ir geografinę platumą – juk jie buvo puikūs jūreiviai. Stebėtina, kai supranti, jog visa tai jie darė, kai lietuvių protėviai buvo ką tik išsikapstę iš akmens amžiaus.


Jei norite paskaityti daugiau, anglų kalba informacijos rasite:

• apie linijinį raštą B: https://goo.gl/b3R1FU

• apie minojietišką kalkuliatorių: https://goo.gl/RqYvuU #manoKreta #atostogosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos #minojiečiai #minojiečiųcivilizacija #linijinisraštasB #minojietiškaskalkuliatorius #Sitia #Paleokastro #videoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.