google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Ekologišku kurortu paverstas Milia kaimas

Jokios elektros. Jokių automobilių. Jokios technikos. Su tokia nuostata 1980-ųjų pradžioje du kretiečiai – Iakovos Tsourounakis ir Giorgos Makrakis – nusprendė naujam gyvenimui prikelti apleistą akmeninį XVII amžiaus kaimą vakarų Kretoje tarp Topolios kalvų. Jų tikslas buvo sukurti vietą, kurioje galėtumei pasijusti tarsi su laiko mašina persikėlęs į praeitį – į seną Kretos kaimą, kur žmonės viską pasigamina ir užsiaugina savo rankomis.

Milia kaimo restauravimas užtruko 3 metus. Namų atnaujinimui buvo naudojamos medžiagos iš apylinkių, stengiantis kuo mažiau pakenkti aplinkai. Kaime atgijo daugiau nei 20 pastatų: 16 iš jų paversti nameliais svečiams, kiti pritaikyti ūkio reikmėms, vienas namas perdarytas į taverną. Ilgą laiką joje visi patiekalai buvo gaminami malkinėse krosnyse, čia buvo įgyvendintas dabar toks populiarus „lėtojo maisto“ kultas, kai valgiai ruošiami iš tų produktų, kuriuos tavernos savininkai užsiaugina ir pasigamina patys savo išskirtinai ekologiškuose ūkiuose.

Per 30 metų daug kas Milia kaime pasikeitė. Dabar kambariuose gali išvysti radiatorius, tavernos virtuvėje – modernią dujinę įrangą, šalia žvakių – elektrinius šviestuvus su nuoroda, kad visa energija jiems tiekiama iš saulės baterijų. Civilizacija ir turistų noras turėti šiek tiek daugiau patogumo pakeitė Milią. Mano geras pažįstamas hipis Eftichis apie šį kaimą kalba neslėpdamas nusivylimo: „Neliko ten dvasios, dabar ten – tik verslas“. Iš dalies galima su juo sutikti: Milia labiau panašus į kurortą negu į paprastą kretietišką kaimą, kuriame juntami kasdieniai jo gyventojų rūpesčiai. Bet vis dėlto Milia išsaugojo vienovę su gamta – tai suteikia šiam kalnų kurortui savo šarmo. Ir maistas tavernoje – net labai kretietiškas bei tikras: šeimininkai siūlo valgyti tai, ką gamina čia ir dabar. Jokių šaldytų produktų ar pusgaminių – viskas šviežia ir labai skanu. Manau, dar kada nors sugrįšiu į Milią. Daugiau apie Milia ekologišką kaimą sužinoste http://milia.gr/

#manoKreta #atostogosKretoje #Kretosistorijos #Milia #ekologiškaskaimas

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.