google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Didžiausi salos migdolų sodai

Taukšt plaktuku per kevalą ir še tau migdolas! Kiekvieną rugpjūtį Mirabelo regiono kaimai rytinėje Kretoje skamba nuo gliaudenamų migdolų tauškenimo. Nes čia – patys didžiausi salos migdolų sodai, nes čia nuo senų laikų moterys žino, kada kokius migdolus skinti ir kaip juos tinkamai išgliaudyti.

– Kodėl Jūs viena? Pernai prie kiekvieno namo sėdėjo po močiutę su plaktuku rankose. Niekas jau nenori tuo užsiimti? – klausiu vienišos močiutės nedidelio kaimo gatvėje gliaudančios migdolus.

– Migdolų nėra, vaikeli, nėra migdolų, – mojuodama plaktuku man prieš nosį sako ji. – Kas antri metai šitaip: vienais metais daug, kitais metais – beveik nieko.

– Bet va Jūs turite! – bedu pirštu į pilną kibirą.

– Nes pati auginu ir žinau, kaip auginti, – vėl pamojuoja plaktuku močiutė.

– O kodėl gliaudot šitaip – su plaktuku? – klausiu.

– Yra prigalvota visokių gliaudymo aparatų, bet visi jie pažeidžia migdolo vaisių, o jei tą darai rankomis – va, kuo gražiausiai išgliaudai sveiką migdolą. Žinok, vaikeli, dėl to sveiki migdolai taip brangiai ir kainuoja, nes jie yra rankomis gliaudyti.

– Tai kiek uždirbsite? – smalsauju.

– Už kilogramą išgliaudytų migdolų gausiu 15 eurų. Ruošiu migdolus vestuvėms, vaikeli. Ne vieno kilogramo reikia. Imk, vaišinkis, – pakiša ji indelį su keliais riešutais.


Kažkaip nejauku imti tų, išgliaudytųjų, matant, kokio dydžio kibiras močiutės dar laukia, ir žinant, kiek laiko užtrunka kiekvieno išgliaudymas. Bet močiutė užsispyrusiai prašo paimti. Pastebiu vieną perskeltą, tą ir paimu.

– Imk dar! Ką čia vieną paėmei! – ragina taip atkakliai, kad suprantu: jei nepaimsiu, gausiu tuo plaktuku per galvą. Paimu kelis. Dar ir kartu su manimi keliaujančius paraginu pasivaišinti. Močiutė lieka patenkinta.


– O kodėl ji gliaudo riešutus gatvėje, o ne namie? – klausia manęs bedrakeleiviai. Hm, geras klausimas, pagalvoju, bet tikslaus atsakymo į jį nežinau. Gal čia savotiška sena tradiciška bendravimo forma? Gal noras save parodyt ir į kitus pažiūrėt? Nors greičiausiai – kur kas pragmatiškesnis atvejis kaip ir viskas Kretoje: kam šiukšlinti namie, jei tokį nešvarų darbą galima atlikti gatvėje. #manoKreta #atostogosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos #migdolai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.