google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Mezginių istorija

Ar gali kokią nors istoriją papasakoti Kretos tavernoje ant stalo atneštas krepšelis su duona? Pasirodo, gali...

– Kokia graži nertinė servetėlė! Retai kur gausi šitaip patiekiamą duoną, – garsiai nusistebėjo mano žmona, kai vienoje tavernoje prie Psiloričio kalnų ant stalo atkeliavo duona su stalo įrankiais (beje, ten pat teko bendrauti ir su laukinių žolių žinove Vasiliki).

– Gražu, ar ne? Ir man patinka! – žvitriomis akimis nusišypsojo virtuvei vadovaujanti Eleni. – Tik va kiek gėda prisipažinti, kad iš šiukšlyno ją ištraukiau. Atbėga anądien mano sesuo Dina ir sako: „Klausyk, tie mūsų pasimirusios kaimynės giminaičiai krūvą gerų daiktų prie šiukšlyno paliko. Sakiau, kad nemestų, palauktų, kol mudvi ateisim. Bet jie neva skubėjo, tai viską prie šiukšlių konteinerių sukrovė ir išlėkė. Einam pasiimsim, kol dar į sąvartyną neišvežė“.

Ojetau, galvojau, kaip čia dabar atrodys, kaip mes abidvi po šiukšlyną kuisimės! Bet kai pamačiau, ką jie išmetė, nusispjoviau į viską. Ta mūsų 90-metė kaimynė per savo gyvenimą tiek visokių grožybių savo rankomis buvo prinėrusi, bet jos vaikams nieko nereikėjo. Jie išmetė ir jos nėrinius, ir jos senus medinius baldus – tokius, kokių net antikvariate galbūt nerastum. Surinkom abidvi viską su Dina ir prikėlėm antram gyvenimui. Gera ta mūsų kaimynė buvo, kažkaip net malonu, kad jos rankdarbiai dabar kartu su mumis.

Apskritai visa mūsų taverna apstatyta ir dekoruota daiktais, kurių kažkam kažkada nereikėjo. Kaip matai, dauguma jų – ne kažkokie plastikiniai vienkartiniai blizgučiai. Nesuprantu žmonių: gerus daiktus į šiukšlynus mėto, o moka pinigus už plastiką ir popierių iš visokių 'ikėjų'. Bet turbūt čia nieko nepakeisi... #manoKreta #atostogosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos #mezginiai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.