google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Meilė galingesnė už žiemą ir mirtį

Atėnų karalaitis Demofontas, karaliaus Mino valdomoje Kretoje mitiniais laikais pusiau žmogų pusiau jautį Minotaurą nugalėjusio didvyrio Tesėjo sūnus, keliaudamas po Trojos karo išsilaipino bisaltų krašte ir aplankė jo karalių Sitoną. Per viešnagę Sitono dukra Filidė įsimylėjo Demofontą, tačiau jis jautė pareigą keliauti į Atėnus padėti tėvui. Todėl išvyko pažadėdamas įsimylėjusiai Filidei sugrįžti. Devynis kartus Filidė ėjo prie Strumos upės žiočių ir dairėsi į jūrą Demofonto laivų. Nusprendusi, kad mylimasis nebegrįš, pasikorė ant nudžiuvusio medžio ir pavirto migdolmedžiu – medžiu be lapų ir žiedų. Tokią ją rado į bisaltų kraštą vis dėlto sugrįžęs Demofontas. Jis apsikabino migdolmedį, kuris kaipmat apsipylė žiedais.

Belapiai migdolmedžiai Kretoje jau pradeda žydėti, primindami Filidės meilę Demofontui bei skelbdami, kad pavasaris ir meilė galingesni už žiemą ir mirtį. Beje, tai tik viena mito apie Filidę ir Demofontą versija. Kitą mielai papasakosiu per MANO KRETOS ekskursijas, kai Kretoje raškysime prinokusius migdolus!


#manokreta #Kretosžiedai #žiemaKretoje #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.