google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Link Lasičio: senuoju Mino laikų taku per Louloudaki viršūnę

Takas, kuriam – 3000 metų! Gal net ir daugiau. Nuo Kastamonitsa kaimo Kasteli apylinkėse centrinėje Kretoje link Louloudaki viršūnės kyla vienas seniausių salos takų, kuris buvo pastatytas Mino civilizacijos laikotarpiu (2700–1450 m. prieš mūsų erą). Jis buvo pagrindinė gija, kuri jungė derlingas Lasičio plokščiakalnio žemes su pajūryje klestėjusiais Knoso bei Malijos rūmais. Ir juo buvo naudojamasi praktiškai iki XX amžiaus vidurio, kai buvo pastatyti pirmieji automobilių keliai į Lasitį.

Kretos valstybės laikotarpiu (1898-1913 m.) takas rekonstruotas – toks jis išsilaikęs iki šių dienų. Šiuo taku pakilome iki perėjos į Lasitį ir pasukome link Louloudaki kalno viršūnės (1160 m), nuo kurios atsiveria nepakartojami vaizdai į Avdou slėnį ir Lasičio plokščiakalnį bei Dikti kalnus. Iš ten leidomės prie senųjų Lasičio vėjo malūnų, žyminčių dabartinį įvažiavimą į šį 840 m aukštyje esantį patį didžiausią plokščiakalnį Kretos saloje. Beje, Louloudaki kalno viduje yra Agia Fotini urvas, kuriame teko pabuvoti anksčiau (informaciją rasite čia >>). #manokreta #atostogosKretoje #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai #Louloudaki #Lasitis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.