google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Ligres – paplūdimys ant pasaulio krašto

Kai prieš kelis metus pirmą kartą atsidūrėme Ligres paplūdimyje, prie vienintelės tuo metu šalia paplūdimio dirbusios tavernos kabojo medinė lenta su išraižytu užrašu „άκρη του κόσμου“, t.y. „pasaulio pakraštys“.

Dabar tas užrašas kažkur pradingęs, bet jausmas tas pats – Ligres paplūdimyje jautiesi tarsi pasaulio pakraštyje. Prie Libijos jūros pietų Kretoje didingo Siderontas kalno papėdėje esantis Ligres priklauso ilgai Akoumiani Gialia paplūdimių juostai, į kurią dar įeina Agios Pavlos, Melissa ir Triopetra paplūdimiai. Visi iš smulkių akmenukų, platūs, ilgi, bet dažniausiai tušti. Ypač Ligres. Poilsiautojai jo vengia daugiausiai dėl to, kad jame dažnai siautėja vėjai, keldami bangas ir neleisdami įbristi į jūrą. Bangų čia negali būti tik tuo atveju, jei jūroje yra visiškas štilis arba netikėtai vėjas pasisuka iš rytų, o taip Kretoje būna labai retai. Dėl vėjų, didžiulių bangų bei srovių Ligres visada aplenkdavo jūreiviai, gal todėl šis paplūdimys neturi jokios istorijos.

Spėjama, kad jo pavadinimas kilo iš žodžio 'ligiros' (gr. λιγυρός), kuris graikų kalba reiškia 'skambus, melodingas', nes paplūdimyje dažnai šėlstančios bangos tarsi groja melodiją, kuri ypatingai suskamba atsimušusi į Siderontas kalno šlaitą. Pastarąjį kartą lankantis Ligres į krantą ritosi penkių bofortų stiprumo vėjo genamos bangos. Į jas galėjo lįsti tik savižudis, bet jos išties skambėjo taip, kad norėjosi diriguoti nematomam jūros orkestrui. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #Kretospaplūdimiai #Ligres #Ligrespaplūdimys #paplūdimys

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.