google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Lietuvoje sudygo lokvos

Kretoje lokvos prinoko, Lietuvoje lokvos išdygo! 👍🌿🌞 „Žmonai taip patiko lokvos, kad parsivežėm jų kauliukus ir išsiauginom!“ – parašė man Arnas Švilpauskas, kurio balsą Lietuvoje dažnai girdite radijo stoties „Lietus“ eteryje.

Lygiai prieš metus gegužės mėnesį Arnas kartu su žmona Šarūne lankėsi Kretoje, juodu sužavėjo sala bei jos žmonės – tiek po asmeninės MANO KRETOS ekskursijos, tiek po kelionių išsinuomotu automobiliu pagal mano nuorodas. Kaip prisiminimą jiedu iš Kretos parsivežė pirmąkart ragautos lokvos sėklų ir, kaip matote, turėjo daug kantrybės, iš jų išauginti tokius daigelius!

Lokva – absoliučiai ne graikiškas vaisius, į pietų Europą atkeliavęs iš Japonijos, bet labai pamėgtas kretiečių. Jie net kretietišką pavadinimą šiam vaisiui davę – 'despolja' (gr. δεσπολιά), nors bendrinėje graikų kalboje ji vadinama 'musmuljà' (μουσμουλιά). Išsamiau apie lokvas, jų kilmę ir maistines savybes esu rašęs čia: https://bit.ly/2z8H2mv

Nuoširdžiai linkiu Arnui ir Šarūnei sulaukti savo lokvų derliaus! O kitų keliautojų noriu paklausti, kokių augalų sėklų yra tekę atsivežti iš Kretos, kaip sekėsi jas daiginti, gal jau ir kokio derliaus sulaukėte? 😊 Arba gal turite svajonę, kokių sėklyčių norėtumėt parsigabenti iš Kretos?


Kol kas dalinamės patirtimi ir svajojam! O netrukus pradėsime realiai ruoštis atostogoms Kretoje! ✈️☀️🏖

#manokreta #AudriusManoKreta #gidaskretoje #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretosvaisiai #kreta #prisiminimai #mesgyvenamekretoje #pavasarisKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.