google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Leonido sodyba Chiliomoudou kaimelyje

Smagu Kretoje sutikti tokių entuziastų kaip Leonidas Rethemniotakis – jis savo sodyboje įsirengė tradicinį senovinį alyvuogių aliejaus spaudimo presą! Padedamas pagalbininkų susirentė ūkinį pastatą: jame pasistatė asilo traukiamą girnų ratą, kuriame alyvuogės sumalomos, o šalia – masyvų spaudimo presą, kuriame iš sumaltos alyvuogių košės išspaudžiamas tyras alyvuogių aliejus. Procese absoliučiai nenaudojama elektra.

Leonidas nuogastauja tik dėl to, kad jam nepavyko niekur rasti prese naudojamų tradicinių filtrų. Anksčiau jie Kretoje buvo pinami iš ožkų ir avių vilnos, dabar saloje tuo niekas neužsiima, todėl filtrus Leonidas perka iš Aivalyko miestelio vakarinėje Turkijos pakrantėje priešais Lesbos salą (beje, istorikai sako, kad Aivalyką įkūrė kretiečiai, senosios Kidonijos gyventojai). Pasirodo, Aivalyke yra išlikusios tradicijos spausti alyvuogių aliejų tradiciniu būdu ir čia ligi šiol yra seniems presams skirtų filtrų paklausa, tik jie gaminami ne iš vilnos, o iš augalinio pluošto. Į Leonido sodybą, esančią nedideliame Chiliomoudou kaimelyje šalia šiaurinio Baltųjų kalnų šlaito vakarų Kretoje, būtinai dar reikės sugrįžti. Ne tik dėl to, kad smalsu pažiūrėti, kaip veikia tradicinis aliejaus spaudimo presas. Leonidas savo sodyboje taip pat turi pasistatęs tradicinį kretietišką vėjo malūną, duonkepę krosnį ir taverną, kurioje jo žmona gamina patiekalus iš savo ūkio produktų. Kai kurie valgiai išties egzotiški: pavyzdžiui, Leonidas savo fermoje augina fazanus ir povus, kuriuos už atitinkamą sumą gali patiekti ant vaišių stalo. #manoKreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretosistorijos #Chiliomoudou

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.