google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Lentas

Šaltinis, kurio vanduo padeda gydyti virškinimo ir kraujotakos ligas, trykšta šalia Lentas įlankos pietų Kretoje. Unikalios mineralinės sudėties Lentas šaltinio vandenį salos gydytojai rekomenduoja gerti ypatingai tiems, kas turi problemų dėl vidinio kraujavimo ir kraujo krešėjimo. Sakoma, kad į Lentas gydytis buvo atplaukusi pati Egipto faraonė Kleopatra. Legenda teigia, kad atvykdama čionai ji atsigabeno tris Afrikos gyvūnus – liūtą, krokodilą ir dramblį. Kleopatra taip susižavėjo šia vieta, kad išvykdama į Egiptą paliko visus tris saugoti Lentas. Įsižiūrėkite į nuotrauką: pusiasalis, prie kurio prisiglaudęs Lentas kaimas, tikrai panašus į gulintį liūtą, nuo kaimo į kairę kalnagūbriai primena krokodilą, o dramblio pavidalo kalnas yra šiaurinėje pusėje, jis į šią nuotrauką netilpo.

Kleopatra išties galėjo lankytis Lentas, nes čia romėniškuoju periodu klestėjo didžiulis miestas – Levena. Jis buvo pagrindiniu romėniškosios Kretos sostinės Gortynos uostu. Gydomosios vietinio šaltinio galios jau buvo žinomos tais laikais, todėl Levinoje buvo įkurta medicinos ir gydymo dievui Asklepijui skirta šventykla ir gydyklos. Iki šių dienų yra išlikę šio komplekso griuvėsiai, datuojami IV mūsų eros amžiumi. Komplekso didybę byloja išlikusios marmurinės kolonos ir romėniškoji mozaika. Bet dar prieš senovės romėnų invaziją į Kretą, Lentas buvo svarbus salos uostas: archeologų radiniai liudija, kad jo gyventojai Mino civilizacijos laikais prekiavo ir bendravo su senovės egiptiečiais. Tiek Levenos, tiek Lentas pavadinimai kildinami iš žodžio „liūtas“: Levena kilo iš finikiečių „lavi“, o Lentas – iš graikų „leondas“. Dabar tas liūtas saugo nedidelio kurorto ramybę. Jis kaip magnetas traukia menininkus: čia dažnai vyksta tapytojų plenerai. Taip pat Lentas pamėgę praktikuojantys jogą ir meditaciją, jie sako, kad kurorto apylinkės turi didelį pozityvų energetinį krūvį. Juk ši vieta yra vakarinis vadinamojo kretietiško Bermudų trikampio kampas. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #Kretospaplūdimiai #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai #Kretosistorijos #Lendas #Bermudųtrikampis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.