google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Lassea sienos

Tuščių savaitgalio paplūdimių paieškos Kretoje pagaliau atvedė į Lasseą – pietinės pakrantės ruožą prie Libijos jūros, kur savo rankšluostį gali pasitiesti šalia... Romos imperijos metus menančių sienų! ⛱

Jokių tvorų, jokio prižiūrėtojo – antikinių sienų fragmentai nesaugomi stūkso paplūdimyje. Jiems mažiausiai 2000 metų: Lassea minima kaip vienas iš Gortynos uostų, o senoji Gortyna Romos imperijos valdymo metais (I-V a.) buvo Kretos ir Kirėnės provincijos sostine 🏛 Tais laikais Lassea garsėjo vario ištekliais, net dabar paplūdimyje netrūksta nuo vario gausos pažaliavusių uolienų.

Lassea minima ir Naujajame testamente – Apaštalų knygoje, pasakojant apie šv. Pauliaus kelionę iš Jeruzalės į Romą 60 mūsų eros metais. Labai didelė tikimybė, kad visai šalia Lasseos išsilaipinęs Apaštalas Paulius lankėsi uoste prieš nukeliaudamas į Gortyną, kur pakrikštijo pirmąjį Kretos vyskupą – šventąjį Titą.

Lassea žlugo kartu su Gortyna🏺per virtinę IV-VI a. įvykusių stiprių žemės drebėjimų. Galutinai uostą sugriovė 820 metais į Kretą įsiveržę arabai. Kelios tvirtos akmeninės sienos išlikusios iki šių dienų – jos dabar tarnauja šešėliais tiems, kas iki čia atsibeldžia tiesiog pagulėti paplūdimyje priešais Trafos salelę.

Ypatingas jausmas maudytis tokioje istorinėje vietoje 💦 Tik kitą kartą reikės pasiimti daugiau maišų šiukšlėms – kaip bebūtų gaila, paplūdimys nusėtas plastiko šiukšlėmis, kurias, pasak žvejų, čia suneša Libijos jūros srovės. #manokreta #Kretospaplūdimiai #atostogosKretoje #vasaraKretoje #Kreta2019 #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.