google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

KULTŪRINĖ VIRTUVĖ, filmas

Vakaro filmas – apie gyvenimo prieskonius ir... skanų maistą 😋

Kadangi MANO KRETOS feisbuke skiriu daug dėmesio valgiams (spėju, dėl „Liekam namie“ politikos artimiausiu metu jo bus daugiau nei įprastai), negaliu nepasidalinti bene skaniausiu graikų kino filmu – „Politiki kuzina“ (gr. Πολίτικη κουζίνα).

„Kultūrinė virtuvė“ – taip versčiau į lietuvių kalbą filmo pavadinimą, nors toks vertimas nebūtų artimas tiems prasmių atspalviams, kurie užkoduoti graikiškame variante. Todėl vertėjai į kitas kalbas ieškojo labiau atitikmenų turiniui nusakyti negu tikslaus vertimo: angliškai filmas pavadintas „A Touch Of Spice“, rusiškai – „Щепотка перца“, turkiškai – „Bir Tutam Baharat“.

🎬 Filmas pirmiausia nukelia į 1959–1964 metus (šįryt kviečiau pažvelgti, kokia tuo metu buvo Kreta: https://bit.ly/2WBAFBo) ir į Stambulą, kurį graikai iki šių dienų vadina Konstantinopoliu arba tiesiog 'Poliu', t.y. miestu iš didžiosios raidės. Mieste savo vaikyste džiaugiasi pagrindinis filmo herojus Fanis – septynmetis berniukas, kuris mėgsta suktis savo senelio prieskonių parduotuvėlėje ir klausytis skaniai dėstomos jo gyvenimo išminties. Graiko Fanio geriausia draugė – turkė Saime, kuriai jis gamina įvairius patiekalus ir žada jos nepalikti visą gyvenimą. Bet 1964 metais Turkijos valdžia priima sprendimą deportuoti iš šalies visus Graikijos piliečius. Turkijos pilietybę turi tik Fanio senelis, todėl jis lieka Konstantinopolyje, o visa Fanio šeima išvažiuoja į Graikiją, į Atėnus. Fanis ilgisi senelio ir savo draugės, bet kaip paguodą išgirdęs iš tėvo, kad jiedu būtinai atvyks jų aplankyti, vis dažniau pradeda suktis virtuvėje – nori įgauti patirties ir ilgai lauktus svečius pradžiuginti skonių fiesta. Bet už domėjimąsi kulinarija berniukas gauna pylos tiek nuo tėvų, tiek nuo mokytojos – jis juk ne mergaitė, kad prie puodų sukinėtųsi! Senelio Fanis taip ir nepamato. Suaugęs jis grįžta į Konstantinopolį, kur susitinka su šeimą jau sukūrusia Saime. Ilgai lauktas susitikimas pažeria tiek jausmų ir emocijų, kiek pasaulyje yra prieskonių. 🎬 Filmas „Politiki kuzina“, kurį pastatė Konstantinopolyje gimęs ir augęs graikų režisierius Tasos Bulmetis (gr. Τάσος Μπουλμέτης), 2003 metų Salonikų kino festivalyje pelnė 10 apdovanojimų ir iki šiol yra vienas mėgstamiausių filmų visoje Graikijoje. Beje, žiūrovus ir kritikus taip pat sužavėjo filmo muzika, kurią sukūrė kompozitorė Evanthia Rebutsika (gr. Ευανθία Ρεμπούτσικα).| Interneto platybėse pavyko rasti visą filmą dubliuotą rusų kalba, štai čia: https://bit.ly/2U7BYGB. Jei rusiškai nesuprantate, linkiu susirasti filmą originalo kalba (juostoje skamba graikų, turkų, anglų kalbos) arba dubliuotą / subtitruotą ta kalba, kurią geriausiai mokate. Čia dalinuosi anglų kalba subtitruotomis filmo ištraukomis – iš tų scenų, kuriose užfiksuotos gastronominės gyvenimo išmintys 🥦🌶🍇 Skanaus kino! Būkime sveiki! 💪🌞 #liekamnamie #kinasGraikija #kinasKreta #filmaiGraikija #filmaiapieGraikiją #PolitikiKouzina #būkimsveiki #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.