google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Link Kryoneričio viršūnės – medžioti vaizdų

„Labai norėtume pavažinėti kalnų keliais džipu“, – trumpą laišką su tokiu pageidavimu prieš atostogas Kretoje atsiuntė Žiedūna. Kur jau kur, o Kretoje nesudėtinga tą padaryti! Todėl į šaunios klaipėdiečių šeimos – Žiedūnos, Arūno ir jų dukros Ievos – atostogų planą įtraukiau pasivažinėjimą džipu prie Kryoneričio kalno, kurio viršūnė pietų Kretoje iškilęs į 1310 metrų aukštį.

Prie pat viršūnės glaudžiasi akmeninė Šventosios Dvasios (Agio Pnevma) cerkvė, kuri ir buvo mūsų kelionės tikslas, grožintis nuostabiais vaizdais į Spili miestelio, Plakias kurorto apylinkes ir tolumoje stūkstančias Paksimadžių salas. Pakilus prie pat Agio Pnevma cerkvės atsiveria vaizdas į abu Kretos krantus – šiaurinį ir pietinį. Apie 1200 metrų aukštyje pastatyta Agio Pnevma cerkvė žymi vieta, kur trykšta gėlo vandens šaltinis, davęs pavadinimą visam kalnui: Kryoneritis graikų kalba reiškia "šaltą vandenį" (gr. κρύο – šaltas, νερό – vanduo). Anksčiau šaltinio vietą žymėjo nedidukė cerkvė urve su labai siauru įėjimu, prieš dešimtį metų ji apstatyta kur kas masyvesniu akmeniniu cerkvės pastatu. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai #Kryoneritis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.