google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

"Xairete" – sveiki atvykę į Kristaus atsimainymo vienuolyną

Atrodo, tarsi pastatytas viduramžiais, nors iš tiesų šio vienuolyno sienoms nėra nė 20 metų. Netoli Chanios esantis Kristaus atsimainymo vienuolynas – vienas naujausių Kretoje. Jo statybas šalia Kastelos tvirtovės griuvėsių 2002 metais inicijavo vienas galingiausių ortodoksų centrų saloje – Chrysopigi moterų vienuolynas. 2012 metais Visuotinis Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Bartolomėjus I pašventino per dešimt metų iškilusį Kristaus atsimainymo vienuolyną ir palaimino pirmąsias jo gyventojas. Dabar čia gyvena 42 vienuolės.

Kaip ir visuose Kretos moterų vienuolynuose, taip ir šiame žavi neįtikėtina tvarka. Daugelį dekoro detalių vienuolės yra padariusios savo rankomis: pavyzdžiui, iš jūros akmenėlių išdėjusios grindinio mozaikas. Viena didžiausių mozaikų yra vos tik įėjus į vienuolyną su graikišku užrašu XAIRETE – „sveiki atvykę“. Vienuolės audžia, neria, siuvinėja, tapo, prisideda prie medžio raižinių apdirbimo, taip pat gamina fantastiškus saldėsius, ekologišką muilą, šampūną, ruošia įvairiausių vaistažolių mišinius.


Pagrindinėje vienuolyno cerkvėje pirmą kartą teko matyti specialiai krikštijimui skirtą marmurinę kryžiaus formos „kupą“ (krikštijimo vonelę). Pagal ortodoksų tradicijas krikštijant kūdikis panardinamas į vandenį nedidelėje „kupelėje“, tačiau pastaroji netinka tuo atveju, kai tikėjimą nori priimti suaugęs žmogus. Kristaus atsimainymo vienuolyne šis klausimas išspręstas tobulai.


Iš vienuolyno atsiveria puikus vaizdas į Kydonios regioną ir Chanios miestą. Vienuolės taip pat prižiūri šalia esantį istorinį Agia Kyriaki vienuolyną, kuriame 1866 metų gegužės 14 d. įvyko pirmasis visos Kretos regionų atstovų susirinkimas: jo metu buvo sukurtas ir pasirašytas memorandumas tuo metu Kretą valdžiusios Osmanų imperijos sultonui ir didžiųjų valstybių – Rusijos, Didžiosios Britanijos bei Prancūzijos – vyriausybėms. #manokreta #atostogosKretoje #cerkvėsKretoje #cerkvėKretoje #vienuolynaiKretoje #vienuolynasKretoje #KristausAtsimainymovienuolynas #kupa #Chania #Kydonia

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.