google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Laukiniai Kretos pankoliai

Užderėjo šiemet Kretoje laukiniai pankoliai. Ne šiaip pankoliukai, o pankoliūnai – po pusantro metro ir aukštesni! 😲

Senovės graikai iš jų kamienų darydavo fakelus, nes į kempinę panašus tuščiavidurio kamieno minkštimas ilgai ir lėtai dega – sakoma, kad titanas Prometėjas pankolio stiebe žmonėms atnešė ugnį. O vyndarystės dievas Dionisas rūpindamasis, kad jo svitoje niekas neturėtų sunkių medinių lazdų ir šėliodami vienas kito nesužeistų, liepė iš džiovintų lengvų pankolių stiebų daryti tirsus – puošnias gebenės ar vynmedžio lapais apvyniotas lazdas, gale puoštas pinijos konkorėžiais. Su tirsais šokdavo Dioniso palydovės menadės, jais pliekdavosi įdūkę satyrai.

Dabar pankoliai stiebiasi į dangų ir atrodo niekam nereikalingi. Nors... gamtą pažįstantis tūlas kretietis žino: ten, kur auga gigantiški pankoliai, ieškok 'artikitų' (gr. αρτικήτες) – į kreivabūdes panašių grybų, augančių ant pankolio šaknų. Jie valgomi ir nepaprastai skanūs, jei kas moka gerai juos paruošti. Norėtumėt paragauti? 😉🌵🍄

#manokreta #pavasarisKretoje #pankoliai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.