google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kretos kelias, suvienijantis žmones: CRETAN WAY

Kretoje yra vieni gražiausių pėsčiųjų takų pasaulyje. Tą pripažįsta vaikščiojimo pėsčiomis entuziastai Kretos takus savo grožiu ir vaizdų kaita prilygindami Himalajų takams. Daugelis Kretos takų jungiasi į vieną milžinišką kelią – KRETOS KELIĄ – besidriekiantį daugiau nei 500 km nuo rytinės iki vakarinės salos pakrantės. Šis kelias prieš maždaug 20 metų buvo sužymėtas kaip E4 – „Europe for Walkers“ – europinio pėsčiųjų tako dalis, bet vėliau dėl lėšų stokos jo priežiūra buvo apleista: laikas, saulė ir lietus nublukino žymėjimus, takai apaugo krūmais ir medžiais, todėl vietomis jis tapo nepraeinamas. Ir tą savo kojomis sužinojo italas Luca Gianotti, prieš keletą metų pasiryžęs įveikti tuos 500 km pėsčiomis. Jo kelionė truko 28 dienas. Jis buvo taip sužavėtas Kretos peizažais, kad parašė knygą „Cretan Way“, kuri tapo savotišku vaikščiotojų bestseleriu (knygos pristatymą rasite čia: https://goo.gl/KtTkVL). Negana to, Luca nusprendė suvienyti vaikščiojimo entuziastus tam, kad atgaivintų Kretos kelią – jį iš naujo sužymėtų ir išvalytų nuo užgožusios augmenijos. Ir įvyko tai, kas turėjo įvykti: 2017-ųjų pirmosiomis kovo mėnesio dienomis susirinko savanorių grupė, kuri vieną savaitę užgulė labiausiai apleistas Kretos kelio dalis valymo ir žymėjimo darbams. „Cretan Way“ suvienijo vaikščiotojus iš Kretos, Italijos, Švedijos, Belgijos, Anglijos, Australijos, Naujosios Zelandijos ir Lietuvos. Džiaugiuosi, kad man pavyko kelias dienas prisidėti prie Kretos kelio atkūrimo darbų.

Džiaugiuosi, kad bent vienai dienai prie „Cretan Way“ kompanijos prisijungė mano žmona Jurgita. Ir esu dėkingas už pasitikėjimą, nes dalis Kretos kelio priežiūros dabar patikėta mums! #cretanway #manoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.