google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kretos kalnų ritualas

Tai ritualas ✂️ Kretos kalnų ritualas, kuriame kalba žirklės. Tvirtai ir užtikrintai: cak – cak – cak. Kaip orkestre mušamas ritmas, prie kurio derinasi vyrų kvėpavimo kontrabosas, avių styginis mekenimas, varpelių tilindžiavimas ir gyvūnams kojas rišančiojo perkusinis 'staccato': capt – brynkst – rišt...

Tokia kalnų muzika kiekvienais metais nuo birželio pradžios iki liepos pabaigos užlieja Kretos kalnus. Iš pradžių žemiau, paskui vis aukštyn ir aukštyn – kuo labiau saloje įsigali vasara, tuo aukščiau ganomos avys yra kerpamos. Nes šiukštu negalima palikti jų be vilnos ten, viršuje, kur dar yra sniego lopų. O jų Kretos kalnuose daug – prie sniego šiemet bus galima prisiliesti ir liepos mėnesį.

Avių kirpimas suveda draugėn tuos, kurie retai turi galimybę susimatyti. Nes jie gyvena kalnuose ir turi gyvulių. Daug gyvulių. Avių bandos Kretoje skaičiuojamos šimtais galvų. Vienų jų nepaliksi – reikia ganyti, girdyti, šerti, melžti.

„Tu neįsivaizduoji, kaip noriu pereiti į kitą kalnų pusę, pažiūrėti, kas ten, bet negaliu – kasdien turi pamelžti savo penkišimtuką“, – vėliau prie stalo sakys Stratis, susidėjęs ant krūtinės savo tvirtas rankas. Rankas, kurios kasdien pamelžia bent trečdalį iš 500 avių. Rankas, kurios gali tiksliai sučiupti avį, tarsi mestelti ją į orą, apversti, surišti jai kojas nepadarant gyvūnui jokios žalos, o atvirkščiai – jį tuo pačiu apžiūrint ir nuraminant. Net keista, bet kerpant bliauna ne surištosios, o tos, kurios laukia savo eilės.

Pirmapradis žmogaus ir gyvūno ryšys dar tvyro Kretos kalnuose. Be jokių išmaniųjų technologijų. „Norėčiau, kad tą pajaustum“, – sakė bičiulis Jorhos, pakvietęs būti šio ritualo dalimi. Tik ne su žirklėmis, o su fotokamera. Ačiū jam! Και του χρόνου! 🐑 ✂️ 🐑 🏔 P.s. Norėtumėt pajausti Kretos kalnus ir Jūs? Tam reikia kiek kitokių atostogų saloje – junkitės į #KretaMorfozes #manokreta #AudriusManoKreta #gidaskretoje #Kretoskalnai #Kretosgyvūnai #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #kreta #ritualas #mesgyvenamekretoje #pavasarisKretoje #cretamorphosis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.