google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kretietiškos palmės

Kretoje net palmės kretietiškos. Rytinėje salos dalyje šalia Vai paplūdimio augančias palmes botanikai priskiria atskirai 'phoenix theophrasti' rūšiai. Lotynišką pavadinimą 1967 metais palmėms davė šveicarų botanikas Werneris Greuteris, juo įamžindamas ir pagerbdamas senovės graikų botanikos tėvą, Aristotelio pasekėją Teofrastą, kuris savo garsiajame veikale „Augalų tyrinėjimas“ (graikiškai „Περὶ φυτῶν ἱστορία“, lotyniškai „Historia Plantarum“) be kita ko aprašė ir kretietiškas datulines palmes.

Kretietiškų palmių sunokinamos datulės įprastai nevalgomos, nors ir labai panašios į kultivuojamų datulinių palmių 'phoenix dactylifera' vaisius. Reikia gerai žinoti, kaip paruošti kretietiškų palmių datules, nes neapdorotų jų skonis yra aitrus. Be to, aplink kauliuką jos subrandina labai nedaug minkštimo, todėl tiesiog niekas nenori su jomis terliotis.


Spėjama, kad iki 15 metrų aukščio užaugančios kretietiškos palmės antikos laikais plačiai vešėjo žemyninėje Graikijoje, Egėjo jūros salose, taip pat vakarinėje Turkijoje. Dabar žemyninėje Graikijoje išliko tik 10 medžių, augančių Peloponese netoli antikinio Epidauro teatro, pavienių medžių yra Amorgos bei Anafi salose, Dačos ir Bodrumo pusiasaliuose Turkijoje.


Daugiausia kretietiškų datulinių palmių išliko Kretoje. Ir ne tik Vai palmių miške, bet ir pietų Kretoje šalia Asterousios kalnų, o taip pat šalia garsaus Preveli paplūdimio.

#manoKreta #atostogosKretoje #Kretosaugalai #palmės

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.