google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kretietiškos lauktuvės

Kaip be lauktuvių Lietuvon iš Kretos skristi! Tik va klausimas: ar liks tų lauktuvių, kol nusigausiu iki Vilniaus?! Nes jos tokios skanios. Neįmanoma sustot ragavus :)


„Pasiimk Viktorijos saldžių sezamų: nedaug sveria ir daug žmonių galėsi pavaišinti“, – pasakė man bičiulis Valdas, kai jo paklausiau, kaip jis rekomenduotų pagyvinti MANO KRETOS pristatymą kelionių agentūros „Baltic Clipper“ stende turizmo parodoje „Adventur 2018“ . Valdas – senas reklamos priemonių gamybos vilkas. Maniau, pasiūlys kokių atvirukų ar pieštukų, bet, pasirodo, po pernykštės viešnagės Kretoje jis negali pamiršti saldžiųjų sezamų pastilių, kurias saloje gamina... lietuvė Viktorija.


Valdas sako, Valdas žino. Skambinu Viktorijai. Likimas jai iškrėtė nedidelį pokštą. Kai Lietuvoje ji gavo maisto technologės diplomą, prasidėjo visokios krizės, – ji susitaikė su mintimi, kad greičiausiai niekada neteks dirbti pagal specialybę. Metė viską – išlėkė vasarai į Kretą padirbėti. Ir viename paplūdimyje krito į akį kretiečiui Vaggeliui, tradicinių graikiškų saldėsių šeimyninio verslo tęsėjui. Kai jiedu susipažino, jis nežinojo, kad Viktorija – maisto technologė, o ji nenutuokė, kad Vaggelis – sezamų ir riešutų saldėsių gamybos meistras, paveldėjęs slaptus šeimos receptus. Meilė suvienijo ne tik juodu, bet ir jųdviejų žinias.


„Aišku, kad turim sezamų pastilių, – sako man Viktorija. – Kaip tik dabar šviežiai keptas pakuojam. Atidėsiu tau tuziną pakuočių“. Atidėjo. Ir vos ne iki namų privežė, kai pasakiau, kokioms vaišėms jas naudosiu. Vakar vakare kraunu tas pastiles į lagaminą, o seilė tįsta... saldus meduje skrudintų sezamų kvapas nuo šviežumo net per pakuotes prasimuša.


Jei lėktuvai žiemą skraidytų tiesiogiai iš Kretos į Vilnių, gal tos pastilės būtų keliavusios be jokių paragavimo pagundų. Bet žiemą norint iš Dzeuso gimtinės nusigauti iki Lietuvos reikia mažiausiai 10 valandų ir dviejų persėdimų: vieno – Atėnų, kito – kurio nors Europos miesto (pavyzdžiui, Frankfurto, Briuselio ar Milano) oro uoste. Tai štai Atėnuose belaukiant jungiamojo skrydžio ir dzingteli galvon mintis paragauti pastilių...

O dievulėliau! Vos prasidarau pakuotę, pakvimpa visa laukimo salė. Jaučiu bendrakeleivių įsimigusius žvilgsnius, bet man nė motais: laužiu pastilę ir ragauju. Saldumas – kaip bučinio, gauto spuoguotoj paauglystėj nuo gražiausios klasiokės. Norisi dar ir dar! Dvi pakuotės jau ištuštintos, atidaryta trečioji, o iki skrydžio į Vilnių – dar pora valandų. Pažadu, kad kažkiek lauktuvių Vilnių pasieks, bet kiek – negaliu pažadėti. Iki susitikimo šį savaitgalį parodoje „Adventur 2018“! #manoKreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretosistorijos #Kretietiškoslauktuvės

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.