google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Per kretietiškas Kalėdas

Kaip Kalėdas švenčia kretiečiai? Paprastai, jaukiai, šeimyniškai. Su sniegu ant kalnų, bet malonia šiluma prie kalnų.


Šiemet kalėdinių pietų mudu su žmona pakvietė kretietė bičiulė Marija. Bet ne pas save, o pas savo tėvus į tūkstantmečiais savo istoriją skaičiuojantį Kretos kaimą: iš jo atsiveria nuostabus vaizdas į apsnigtus Psiloričio kalnus ir Rokkos kalvą, ant kurios puikiai matosi apie 980 metus pastatytos bizantinės Temenos tvirtovės griuvėsiai.

Vaišių stalą ruošia visi, kas atvažiuoja į svečius: kas kepa mėsą, kas pjausto salotas, kas išdėlioja lėkštes. Kepsninę Marijos vyras Janis išsinešė tiesiai ant kaimo gatvelės ir pasakodamas istorijas kepė avieną, laukinės kiaulės mėsą ir savo rankomis dar vakar pagautą kalmarą. Štai kaip viskas atrodė ant stalo:

Pasak Janio, kretietiškos Kalėdos neįsivaizduojamos be kiaulienos. Anksčiau Kretos kaimuose prieš Kalėdas net bendras kiaulių skerstuves organizuodavo – tam, kad visas kaimas apsirūpintų šviežia mėsa šventei. Iš jos per Kalėdas daug patiekalų niekas nedarydavo, tiesiog ją iškepdavo: jei oras būdavo subjuręs – namuose malkų krosnyje, jei geras – tuomet lauke ant žarijų. Taip kaip šiemet. Porą valandų trunkantis vaišių stalo ruošimas nepaprastai suvienija. Galiausiai, kai atsisėdi valgyti, jautiesi tarsi tuos žmones, su kuriais susipažinai tik šiandien, pažinotumei jau daugelį metų. Tik buvai nesimatęs su jais seniai seniai. Todėl ir šnekos atsiranda – tiek, kad mūsų kalėdinė kretietiška užstalė užtruko net 6 valandas... #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #žiemaKretoje #Kalėdos #KalėdosKretoje #Psilortis #Rokka #Kretosvalgiai #maistasKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.