google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kretiečių Mona Liza

Kretiečiai turi savo Moną Lizą. 1301 metais datuojamoje nedidelėje trijų navų cerkvėje prie Psiloričio kalnų saugomą Dievo Motinos ikoną istorikai vadina bizantiškąja Mona Liza.

Dailės istorikai sako, kad šventasis paveikslas buvo nutapytas garsiųjų Konstantinopolio meistrų XIV amžiuje ir tik per stebuklą išliko iki mūsų dienų. O labiausiai unikalu yra tai, kad ji saugoma ne kažkokiame muziejuje, o ten pat, kur buvo įreminta pirmąjį kartą prieš 700 metų – XIV amžiaus freskomis išpuoštoje Panagia Merona cerkvėje.


Pamatyti bizantiškąją Moną Lizą nėra taip paprasta, o nufotografuoti ją, berods, man tiesiog pasisekė dėl cerkvės prižiūrėtojos tetos Evangelijos geros nuotaikos. Nuo šiol pasistengsiu įtraukti į MANO KRETOS asmeninių ekskursijų maršrutus viešnagę Panagia Merona cerkvėje visiems, kas domisi bizantiškąja ikonografija. Nes kažkaip pavyko rasti bendrą kalbą su neįkainuojamų istorinių lobių saugotoja teta Evangelija. #manokreta #atostogosKretoje #cerkvėsKretoje #cerkvėKretoje #MonaLiza

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.