google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Artišokus kretiečiai valgo žalius


Neverda jų ir nekepa. Tiesiog skabo jų pumpurų žvynus, nuvalo kotus, šlaksto citrinų sultimis, barsto druska ir mėgaujasi gurkšnodami vynuogių degtinę – tsikudią (raki). Kretiečiai gali pasigirti ne tik tokiu artišokų valgymo būdu, bet ir laukiniais artišokais – išskirtiniu delikatesu.

Jais mėgavomės 10 km nuo Malios kurorto Kretoje esančiame Krasi kaime su „Stefanis“ tavernos savininku Aleksiu, kuris visą paskaitą atskaitė, kokie naudingi artišokai žmogaus organizmui.


Kadangi valgomas tik kiekvieno žvyno pagrindas, skabant artišokus greitai ant stalo užaugo atliekų krūva. Estetinio pasigerėjimo nedaug, bet toks paprastas valgymas be jokių peilių ir šakučių gali suvienyti net pačius įvairiausius prie vieno stalo susėdusius žmones. Beje, Aleksis prie artišokų dar pridėjo žalių didelių pupų, graikiškai vadinamų 'kukia'. Buvo nereali žalia tikro kretietiško skonio puota!


P.s. Naudinga nuoroda, jeigu ir jūs norėsite užsukti į „Stefanis“ pas Aleksį ir jo svetingąją šeimą – https://www.facebook.com/TavernaStefanis

#manoKreta #atostogosKretoje #maistasKretoje #Kretosvalgiai #tavernosKretoje #užeigosKretoje #artišokai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.