google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kovo 25-oji!

Šiandien nacionalinių vėliavų Kretoje ir visoje Graikijoje daugiau nei įprastai, nes šiandien – Graikijos nepriklausomybės diena! 1821 metų kovo 25 d. senajame Agia Lavra vienuolyne Peloponese metropolitas Germanas pašventino prieš Osmanų imperijos sukilusių graikų vėliavą – prasidėjo beveik devynis metus trukęs Nepriklausomybės karas. Graikijos nepriklausomybės diena būtent žymi šio sukilimo pradžią.

1821 m. sukilimas įsiplieskė ir Kretoje, bet jos gyventojai iš turkų okupacijos išsivadavo tik 1898 metais, kai šešių didžiųjų Europos valstybių palaikomi kretiečiai gavo autonomiją – buvo įkurta Kretos valstybė, kurios pagrindinis siekis buvo tapti Graikijos dalimi. Tai įvyko 1913 m. gruodį. #manoKreta #Kretosistorijos #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kovo25 #GRnepriklausomybėsdiena

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.