google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Aromatingas 'koroneiki' alyvuogių aliejus

Paėmiau savo alyvuogių aliejaus ąsotėlį ir išėjęs į alyvmedžių sodą per jį saulės atokaitoje nufotografavau alyvmedžių šakeles su užsimezgusiais pumpurėliais 🌿 Štai tokia nuotrauka išėjo pasakojimui apie Kretos skystą auksą imunitetui stiprinti – 'koroneiki' alyvuogių aliejų. Vakar rašydamas apie 'tsunati' alyvuoges (apie jas skaitykite čia: http://bit.ly/2IWsKqf) susizgribau, kad 'koroneiki' esu nepelnytai užmiršęs. O iš jų juk išspaudžiama daugiau kaip 60 proc. viso Graikijos alyvuogių aliejaus!


Pirmiausia, jokiais būdais negalima sakyti, kad 'tsunati' ar kurios kitos rūšies alyvuogių aliejus yra geresnis už 'koroneiki' arba atvirkščiai. Viskas priklauso nuo ūkininko: jei pas jį nėra noro siekti kokybės, kad ir kokias alyvuoges beaugintų, iš jų išeis skystis bažnytinėms žvakėms. O tas, kuris jaučia alyvmedžių sielas, pasistengs, kad iš jų uogų išspaustas aliejus teiktų sveikatą ir pasitenkinimą kiekvienam, kuris to gėrio paragauja.


'Koroneiki' (gr. κορωνέικη) Graikijoje išpopuliarėjo dėl savo atsparumo nenuspėjamiems ir permainingiems šio krašto orams: šios rūšies alyvmedžiai puikiai atlaiko ir sausą karštį, ir ganėtinai žemą temperatūrą, ir mažiau alyvuogių „pameta“ papūtus stipriems vėjams. Nes 'koroneiki' alyvuogės – smulkutės, per MANO KRETOS ekskursijas jas ragaujantys dažnai pavadina saulėgrąžomis su kauliukais 🌻


Dėl smulkumo jas graikai dar vadina „smulkialyvuogėmis“, graikiškai 'psilolja' (gr. ψιλολιά), dėl didelio aliejingumo – aliejingomis, graikiškai 'ladolja' (gr. λαδολιά), o dėl to, kad jos gausiai auginamos Kretoje – kretietiškomis, graikiškai 'kritikja' (gr. κρητικιά). Bet, spėjama, kad šių alyvmedžių gimtinė – ne Kreta, o pietvakarių Peloponese esančios Koroni gyvenvietės apylinkės, nuo kurios rūšis ir gavo savo vardą – 'koroneiki', t.y. koronietiška.


Nelepūs 'koroneiki' alyvmedžiai nereikalauja daug priežiūros, o jų uogų aliejingumas siekia iki 27 proc. Plius suteikia daugiau laisvės ūkininkui, nes derlių jis gali rinkti ilgesnį laiką – nuo spalio pabaigos iki pat vasario su nedidele rizika, kad žiemiški orai ženkliai pakenks aliejaus kokybei.


Gurmanai vertina 'koroneiki' aliejų dėl stipraus aromato ir intensyvaus žoliško skonio 😋 kuris būna įvairiausių atspalvių priklausomai nuo alyvmedžių augimo vietos ir uogų rinkimo laiko. 'Koroneiki' aliejus gali būti ir karstelėjusiai švelnus, ir aštriai kartus, bet nepaisant skonio intensyvumo jis nepraranda savo žoliškų akcentų. Todėl prieš įsigyjant 'koroneiki' alyvuogių aliejaus visada patartina jo paragauti – ar tikrai jis tiks Jūsų gomuriui? Nors, tiesą pasakius, bet kurį alyvuogių aliejų patarčiau ragauti prieš jį įsigyjant.


Kur Lietuvoje galėtumėt įsigyti ir/arba paragauti 'koroneiki' alyvuogių aliejaus? Tiksliai žinau, kad visada jo turi šie MANO KRETOS bičiuliai:


Graikiškos gėrybės alyvuogių aliejų ir daug kitų prekių atsiveža iš vakarų Kretos ūkių: vilnietis Petras pasirūpina, kad salos lietuvių Jurgos ir Mindaugo atsiųsti produktai būtų išvežioti po visą Lietuvą.


Užupio krautuvė Vilniuje daugelį metų bendradarbiauja su rytų Kretos prie Sitios miesto alyvmedžių augintojais: apsilankę svečiuose pas Editą ir Vitą pateksite į Viduržemio jūros skonių fiestą!


35 North aliejaus platinimu iš pietryčių Kretos rūpinasi patys jo kūrėjai, saloje gyvenantys lietuviai Aurelija ir Paulius: aliejumi jie prekiauja internetu, rudenį jo buvo ir „Rimi“ parduotuvėse.


Alyvuogių aliejus iš Kretos – tai salos lietuvės Gitanos ir jos sesers Ievos duetas, parūpinantis alyvuogių aliejaus bei kitų gardėsių iš Chanios regiono Šiaulių miestui ir ne tik.


Graikas.lt su Simu priešakyje Vilniaus Halės turguje visada turi 'koroneiki' alyvuogių aliejaus ne iš Kretos, o iš Lefkados salos ir jo apylinkių. Ir aliejaus, ir kitų graikiškų produktų galima užsakyti į namus.


Alyvuogių aliejus – dešimt metų Kretoje gyvenusios Ernestos projektas graikišką alyvuogių aliejų Lietuvoje pardavinėti su drauge Sandra ir labai plačiomis šypsenomis!


Dėl nuolaidos nė su vienu iš jų nesitariau, bet džiaugsiuos, jei žodžiai MANO KRETA suveiks kaip nuolaidos kodas 😉 ypač dabar, kai turime likti neabejingi vienas kitam ir stiprinti savo imunitetą motinos Žemės dovanomis.


Būkime sveiki ir vieningi! 💪🌿🏺 #manokreta #būkimesveiki #alyvuogiųaliejus #koroneiki #Kretosaliejus #imunitetas #alyvuogės #Kretosvalgiai #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.