google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Koks oras Kretoje bus kovo 3 d.?

Vakar Kretoje buvo +22°C, šiandien – apie +25°C, rytoj sinoptikai žada +28°C. Tokia šiluma – absoliučiai nenormali tokiam metų laikui, atkeliaujanti su stipriais pietų ar pietryčių vėjais, nešančiais Sacharos kaitrą tarsi iš įkaitusios orkaitės. Ji dažniausiai labai varginanti, kankinanti galvos skausmais, stipriais nudegimais šildantis saulėje ir įvairiausiais virusiniais susirgimais. Ne vėltui kretiečiai sako: kovo kaitra – bloga kaitra.


Apie orą šiandien rašau ne tik dėl to, kad Kretą užgriuvo karštų orų fenomenas. „Koks oras Kretoje bus kovo 3 d.?“ – tai buvo labiausiai mane pribloškęs vieno keliautojo klausimas per sausio gale Vilniuje vykusią turizmo parodą „Adventur“. Tuomet tik skėstelėjau rankomis: „Klauskite Dzeuso arba Poseidono!“ Ir pasižadėjau sau būtinai parašyti apie kovo 3-osios orus. Štai tokie jie nenuspėjami. Ir sunkiai nuspėjami bus ne tik kovą, bet ir balandį bei gegužę.

Nuotrauka – vakar dienos, kai virš Kretos vyko, kaip mėgstu sakyti, karas tarp Europos ir Afrikos: karštas oras plūdo iš pietų, šaltas – iš šiaurės. Susidūrimas margino dangų debesų raštais, o virš Dijos salelės šalia Kretos krantų kybojo keistas kamuolinis debesiukas – tarsi senovės graikų dievų siųstas. Juk graikų kalba Dijas (gr. Δίας) – Dzeusas, tad ką gali žinoti – gal čia pats Dzeusas buvo trumpam užsukęs į savo gimtąją Kretą. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #orasKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.