google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kofinas

Atsiskyrėlių vienuolių, gamtos galių žiniuonių, o pastaruoju metu ir meditacijas bei jogą praktikuojančių žmonių kraštas – Asterousios kalnai pietų Kretoje. Aukščiausia jų viršūnė Kofinas (1241 m) yra šiaurinis vadinamojo kretietiško Bermudų trikampio kampas, o atšiaurūs Asterousios kalnai užima visą to trikampio teritoriją nuo Tsoutsouro rytuose iki Lendas vakaruose. Kofinas vadinamas kretietiškuoju Atonu, t.y. savo šventumu jis lyginamas su žemyninėje Graikijoje rytiniame Chalkidikės pusiasalio kyšulyje esančiu kalnu, šalia kurio yra autonominė monastinė Šventojo Kalno valstybė su 20 ortodoksų vyrų vienuolynų. Bet aplink Kofiną jokios griežtos religinės valstybės nėra, ant stačios jo viršūnės pastatyta Šventojo Kryžiaus (Timios Stavros) cerkvė, kurioje liturginė šventė vyksta vienąkart per metus – rugsėjo 14 d. Kofinas kretiečiams šventas jau daugiau nei 3000 metų: ant jo viršūnės rasta 1700-1600 metais prieš mūsų erą datuojamų Mino civilizacijos religinio kulto daiktų, taip pat žinoma, kad aukos čia buvo atnašaujamos ir vėlesnesniais amžiais iki pat krikščionybės įsigalėjimo Kretoje. Nuo Kofino viršūnės atsiveria fantastiška panorama į pietuose plytinčią Libijos jūrą ir į šiaurėje stūkstančius Psiloričio kalnus.

Kretiečiai sako, kad Kofinas ir jo apylinkės yra viena energetiškai stipriausių vietų saloje. Čia keliaujama ieškant dvasinės ramybės, juolab, kad Kofino papėdėje prie pat jūros esantis Koudoumas vienuolynas – bene pats svetingiausias Kretoje: jo vienuoliai įsileidžia atvykėlius nakvynei. Apsistoti galima ir šalia Kofino 800 m virš jūros lygio esančiame Pano Kapetaniana kaime – iki jo veda geras asfaltuotas kelias, jame yra išpuoselėtas kalnų viešbutis „Thalori“ (http://www.thalori.com/), bet iš Pano Kapetanianos tiek Kofino papėdė, tiek Koudouma vienuolynas pasiekiami arba pėsčiomis, arba uolėtais kalnų keliais važiuojant visureigiu. Be to, visada reikia turėti omeny, kad Asterousios kalnai – tarsi dykuma: čia labai karšta ir sausa, ypač vasarą. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #Kretospaplūdimiai #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai #Kretosistorijos #Kofinas #Bermudųtrikampis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.