google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kitos alyvuogės

Kai kurie vakarų Kretos alyvuogių laukai mirga spalvomis: ryškiai oranžiniais, žaliais ar mėlynais tinklais. Jie patiesti prie šimtamečių didelių alyvmedžių – tų, kurių subrandintos alyvuogės yra sunkiai pasiekiamos, todėl laukiama, kol pačios nukris ant tinklų ir jas bus lengviau surinkti.

Iš tokių kritusių alyvuogių išspaustas aliejus nėra vertingas – dėl didelio rūgštingumo jis nenaudojamas maistui ruošti, dažniausiai skiriamas cerkvių aliejinėms žvakėms arba muilui gaminti. Todėl Kretos ūkininkai kas 2-3 metus genėja alyvmedžių šakas, kad šios būtų pasiekiamos kratytuvais ir nereikėtų laukti, kol alyvuogės pačios nukris. ► Fotoreportažą iš alyvuogių rinkimo lauko rasite čia >> ► Informaciją apie seniausius Kretos alyvmedžius rasite čia >> #manokreta #atostogosKretoje #alyvuogiųaliejus #Kretosaliejus #Kretosalyvuogės #žaliasaliejus #alyvuogiųrinkimas #žiemaKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.