google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

KELIONĖ NAMO, knyga

Kreta keičia gyvenimus. Apie vieną tokį pasikeitimą ir pasakoja KELIONĖ NAMO – knyga, kurios jokiais būdais negalima nurašyti į religinių paistalų lentyną anotacijoje perskaičius, kad joje savo gyvenimo istoriją pasakoja vienas tarptautinės Krišnos sąmonės bendruomenės lyderių Radhanatha Svamis.


Knygoje nėra buko pamokslavimo ar siekimo atversti skaitytoją į „tikrąjį“ tikėjimą. Tai tiesiog pasakojimas apie klajones ieškant savęs ir savojo Dievo.

Kelionė prasideda Čikagoje (JAV). Richardas Slavinas, būsimasis Radhanatha Svamis – imigrantų žydų iš rytų Europos atžalų sūnus (beje, vienas iš jo senelių – Lietuvos žydas) bręsdamas ima domėtis religijomis, kiekvieną tikėjimą išbandydamas savo kailiu. 1970-aisiais būdamas 20 metų Richardas nusprendžia kartu su draugais išvykti į Europą. Tik vasarai. Bet ta „vasara“ užtrunka du metus – iki pat 1972-ųjų. Lūžis jo gyvenime įvyksta lankantis Kretoje: medituodamas tuometiniame hipių rojuje Matalos paplūdimyje jis pasiduoda vidinio balso kvietimui vykti į Indiją. Aklai jam paklūsta: iš salos grįžęs į žemyną pakeleivingomis mašinomis per Graikiją, Turkiją, Iraną, Afganistaną ir Pakistaną nukeliauja iki pat Indijos.


Gaila, kad šitai savo odisėjai Radhanatha Svamis knygoje skiria mažiau dėmesio negu vėlesnioms savojo Dievo paieškoms, bet kelionės aprašymas įtraukia ir norisi sužinoti, kuo baigėsi jo klajonės. „Šiai knygai skaitytojai neliks abejingi – jos dovanojami išmintis ir tikėjimas praturtins kiekvieną sielą“, – tokie vieno garsiausių Lietuvos medikų, kardiochirurgo, profesoriaus Jurgio Brėdikio žodžiai išspausdinti knygos viršelio aplanke. Sunku su juo nesutikti.


Beje, Radhanatha Svamis yra lankęsis Lietuvoje. Jam ir jo knygai yra skirta lietuviška internetinė svetainė http://www.radhanathaswami.lt/ Taip pat rekomenduočiau pažiūrėti, kaip jo knygą pristato vertėjas Saulius Dagys, vaizdo įrašą rasite čia: https://youtu.be/l1Gh5so8RUo.


P.S. Vargu, ar būčiau žinojęs, kad Radhanatho Svamio KELIONĖ NAMO yra susijusi su Kreta, jei ne Vedų kultūra besidomintis mano bičiulis, televizijos kanalo LRT LITUANICA prodiuseris Vladas Linauskas. Lankydamasis saloje jis degė noru nukeliauti į Matalą, sakydamas, kad trokšta pamatyti tą vietą, kur prasidėjo didelė vieno žmogaus kelionė. Pamatė. Ir knygą man padovanojo. Tiesą pasakius, nesitikėjau, kad Kreta joje bus minima taip dažnai. Autorius ją prisimindavo ir, matyt, prisimena darydamas bet kokį svarbesnį sprendimą savo gyvenime. Deja, informacijos, ar Radhanatha Svamis antrąkart lankėsi Kretoje, taip ir nepavyko rasti.


► Radhanatho Svamio autobiografiją KELIONĖ NAMO iš anglų kalbos išvertė Saulius Dagys, knygą 2013 metais išleido Laimingo žmogaus labdaros ir paramos fondas. #manokreta #Kreta #Graikija #knygosKreta #knygosGraikija #knygosapieKretą #knygosapieGraikiją #RadhanathaSvamis #Kelionėnamo

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.