google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kava saulėkaitoje pas Niką ir Aną

Manęs iki šiol nesiliauja stebinti paprastų Kretos kaimo žmonių paslaugumas ir svetingumas. Neseniai su draugų kompanija išsiruošėme patyrinėti siauriausioje salos vietoje įsikūrusio Kalamafkos kaimo apylinkių. Lankydamasis ten privalau užsukti pas dėdę Niką ir tetą Aną – pagyvenusių kretiečių porą, kuri turi paprastą kaimo taverną ir kiekvienąsyk mane su svečiais pasitinka išskėstomis rankomis.

Įgriūname į taverną devyniese. Viduje šaltoka. O ant gatvės taip maloniai gruodžio saulė kaulus šildo. „Užsukome kavos, – sakau. – Gal padarom taip: užsirašykite dabar, kas kokios nori, ir pradėkite po truputį ją gaminti. Kol gaminsite, mes užlipsime iki Timios Stavros cerkvės, sušilsime ir tada grįšime atsigaivinti kava“.

Taip ir darom. Teta Ana užsirašo užsakymus, mes imam kojas į rankas ir skaičiuojame 220 laiptelių, vedančių į kalvos viršūnėje esančią Timios Stavros cerkvę (nuotraukoje tolumoje puikiai matosi kalva, balti laiptai ir didysis cerkvės kryžius). Užlipame, pasigrožime Kalamafkos apylinkių panorama, nusileidžiame, einame link tavernos ir... net suplojame iš nuostabos! Pasirodo, kol laipiojome auštyn-žemyn, teta Ana kavą virė, o dėdė Nikas stalus su kėdėm į gatvę išnešė – kad mes visi ant saulutės galėtume sėdėti!

Ta gatvė, ant kurios atsidūrė stalai ir kėdės – ne kažkoks šalutinis keliukas, o pagrindinė kaimo gatvė, kuria pravažiuoja visi, kas keliauja į Ierapetros miestą ar šalia jos esančius kaimus. Bet stalus galima ir apvažiuoti. O apvažiuojant dar ir pasilabinti bei nusišypsoti kaimo svečiams. Nes Kretoje taip jau yra: svečiai svarbiau už viską. Net ir už eismą. #manokreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #Kretosistorijos #žiemaKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.