google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Trys katalikų bažnyčios

Kretoje yra tūkstančiai stačiatikių cerkvių, o katalikų bažnyčios – tik trys. Pro vieną iš jų sezono metu praeina tūkstančiai turistų, bet retas kuris ją pastebi. Chanijoje, judrioje centrinėje Halidon gatveje daugelis stabteli prie įspūdingos miesto stačiatikių katedros, bet atsisukus į ją nugara galima pamatyti katalikišką kryžių ir tarp namų kyšančios varpinės mėlyną kupolą – abu šie ženklai priklauso šv. Mergelės Marijos bažnyčiai, į kurią patenkama per vartus tarp gyvenamųjų namų ir parduotuvėlių.

Bažnyčia buvo pastatyta XIX a. viduryje, kurį laiką jos patalpose veikė pirmoji Chanios mergaičių mokykla ir tik 1870 metais ji buvo pašventinta kaip šv. Mergelės Marijos bažnyčia. Iki šių dienų joje šeštadieniais, sekmadieniais ir religinių švenčių dienomis laikomos mišios, nors katalikų Chanijoje yra labai nedaug. Suskaičiuota, kad iš visų Graikijos gyventojų tik 0,5 proc. – katalikai. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #bažnyčiosKretoje #katalikai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.