google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Karštis Kretoje

Šiandien čirškėsim kaip ant keptuvės! 🍳☀️ Tokia Graikijos sinoptikų orų prognozė Kretos sostinei Heraklionui – ją suprasti galima ir nemokant graikų kalbos. Vidurdienį oro temperatūra šoks iki +38°C, o santykinis oro drėgnumas sumažės net iki 7 proc. Tokia sausa pirtis dienomis Kretai žadama visą savaitę!Šiąnakt į salą atsisuko pietryčių vėjas, iš Sacharos atnešantis orkaitės karštį ir dykumos dulkes. Graikijos sinoptikai prognozuoja, kad šią savaitę dulkės kietųjų dalelių kiekį ore kartais padidins iki 200 mikrogramų kubiniame metre (norma – 50 μg/m3). Šįsyk kur kas didesnę dulkių dozę gaus ne Graikijos, o pietų Italijos regionai, bet dulkės kaip ir kasmet išplis tolyn į šiaurę – nedidelę porciją gaus ir Lietuva. Beje, prieš du metus Kretoje porą dienų yra tekę gyventi „raudonojoje planetoje“, nes dulkių buvo tiek, kad jos nudažė viską aplinkui, pažiūrėkite čia: https://bit.ly/2WHTpxA


🌬 Karšti orai su pietų ar pietryčių vėjais ir Sacharos dulkėmis įprasti ankstyvam Kretos pavasariui – kovo pabaigai ir balandžiui, bet šiemet saloje pavasaris gerokai vėluoja: pietų vėjo gūsiai nebuvo dažni, o temperatūra – tiek oro, tiek jūros vandens – kilo labai iš lėto. Tarsi gamta nujautė, kad Kretoje nėra poilsiautojų.


Nuo šios savaitės viskas keičiasi – Sachara savaitėlę (daugiau nereikia!) pašildys ir Kretą, ir visą Graikiją. O tada kaip ir kasmet iš šiaurės pasisuks švelnus vasariškas vėjas, dovanojantis malonų brizą vasariškai įkaitusiame ore. Turbūt jis atpūs ir pirmuosius poilsiautojus į Kretą 😃 Tereikia dar šiek tiek palaukti.


Iki susitikimo Kretoje! 🌞🏖


P.s. Labai didelė tikimybė, kad dėl pietų vėjo šią savaitę Kretoje tapsime fantastiškų saulėlydžių spalvų spektaklių liudinininkais. Jei taip nutiks, būtinai dalinsiuos vaizdais 🖼 Kviečiu savo saulėlydžio nuotraukomis prisijungti visus Kretos lietuvius! #manokreta #AudriusManoKreta #gidaskretoje #atostogosKretoje #atostogosGraikijoje #ekskursijosKretoje #orai #oraiKretoje #kreta #mesgyvenamekretoje #Kreta2020

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.