google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Į Karfi viršūnę ir link Lasičio – su Zita ir Genadijumi

„Labai gražūs takai, įspūdingi vaizdai“, – ne kartą man sakė vienos Krasi kaimo tavernos savininkas Aleksis, pasakodamas apie pėsčiųjų takus aplink Selenos viršukalnę prie Lasičio plokščiakalnio rytų Kretoje. Jei taip sako – reikia patikrinti. Tikslas – Karfi, šalia Selenos esanti viršukalnė, 1141 m virš jūros lygio. O pasiekus ją – taku link Lasičio plokščiakalnio vartų Seli Ampelou su senaisiais malūnais. Šįsyk į atradimų žygį mudu su Jurgita pasikvietėme Kretoje poilsiavusius ir su manimi į ekskursijas važiavusius Genadijų bei Zitą. Tai buvo jų povestuvinė kelionė, kurią jie nusprendė praleisti net labai aktyviai. Keturiese pakilome į Karfi, leidomės į Lasitį ir savo akimis įsitikinome, kad šių vietų žinovas Aleksis buvo teisus: nors pakyli ne itin aukštai, yra kur akis paganyti.

Negana to, prie Karfi yra senojo Mino civilizaciją menančio kaimo likučiai. Pasak istorikų, jame beveik prieš 4000 metų gyveno eteokretiečiai, t.y. tikrieji kretiečiai – tauta, kuri vėliau asimiliavosi su minojiečiais. Suklestėjus Mino civilizacijos rūmams Karfi vietovė buvo religiniu centru. Nepaprastas jausmas atsidurti ten, kur greičiausiai buvo dabartinės mūsų civilizacijos užuomazgos. #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #kalnai #Kretoskalnai #Karfi #Selena #Lasitis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.