google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Iš Nidos į Kamares – su Audre ir Gintaru

Tai vienas įspūdingiausių pėsčiųjų maršrutų Kretoje, nes atsiveriantys vaizdai tiesiog užhipnotizuoja. Ėjimas nėra lengvas, bet ir ne per daug varginantis – kelią nuo Nidos plokščiakalnio iki Kamares urvo ir atgal įveikėme per 5 valandas. Reikėtų patikslinti: per penkias nepamirštamas valandas.

Žygį į Kamares urvą Psiloričio kalnuose buvau įtraukęs į savo atradimų programą (ją rasite https://goo.gl/wVPDet), kuria siūlau pasinaudoti tiems, kas Kretoje kartu su manimi ir Jurgita nori atrasti ką nors nauja. Tokios progos nepraleido salą mylintys ir joje kasmet atostogaujantys Audrė bei Gintaras. Su jais ir patraukėme link Mavri viršūnės, kurios prieglobstyje 1780 m aukštyje virš jūros lygio žiojėja Kamares urvas.

Įdomu yra tai, kad Kamares urvas labiau domina ne speleologus, o archeologus, nes būtent čia rasta unikalių daiktų, datuojamų 2000 metais prieš mūsų erą. Manoma, kad Kamares urvas buvo šventas netoli klestėjusių Mino civilizacijos Festos rūmų gyventojams – spėjama, kad jis buvo dedikuotas vaisingumo deivei Eileithyiai. Dar 1913 metais britų archeologai urve rado itin plonos keramikos gaminių, pavadintų „kiaušinio lukšto keramika“. Puošnios, greičiausiai religinėms apeigoms naudotos vazos dabar saugomos Herakliono archeologijos muziejuje. #manoKreta #atostogosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos #susitikimaiKretoje #atradimųžygiai #Kamares #Nida #Psiloritis

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.