google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Interviu su Manoliu Kretos kalnuose :)

Trumpas interviu su kretietiškos vynuoginės varytoju Manoliu prie ugnelės ir srovelės, kurios vaizdu pasidalinau čia: https://bit.ly/2IqF6r4


– Manoli, tai koks tavosios vynuoginės stiprumas? – paklausiau bičiulio, akylai stebinčio stiprumo matuoklį.

– Dažniausiai varau ne silpnesnę kaip 42 laipsnių, nors dauguma kretiečių mėgsta, kad jų 'tsikudja' būtų ne stipresnė kaip 35 laipsnių, įprastai savo kaimo žmonėms varau 28-35 laipsnių vynuoginę.


– Varai ne tik sau?

– Be abejo, ne tik sau – visiems kaimynams. Neapsimoka kiekvienam turėti varyklą, todėl manoji skirta viso kaimo reikmėms. Ir aplinkinių kaimų.


– Bet kažkodėl nematau daug brogos statinaičių. Šiemet darbo bus mažiau?

– Darbo užteks, kol kas dar tik varymo pradžia. Rytoj pusbrolis Babis (jis sėdi šalia ir pritariamai linksi – past.) apvažiuos kaimus, susirinks statinaites ir dirbsim visu pajėgumu.


– Kokie tie pajėgumai?

– 15 valandų per parą. Turbūt žinai, kad dauguma varo 24 valandas per parą, nes neapsimoka gesinti krosnies ir vėl ją įkurti. Aš stengiuosi nakčiai užkrauti malkų ir palikti ilgesniam rusenimui, kad ryte krosnis dar būtų šilta ir nereikėtų švaistyti laiko pasiekiant reikalingą temperatūrą.


– Kiek gauni gryno produkto per tas 15 valandų?

– Iki 200 litrų. Viskas priklauso nuo brogos ir nuotaikos (šypsosi). Išeina po 3-4 brogos užkrovimus per dieną, iš vieno užkrovimo – maždaug 50 litrų 'tsikudjos'.– Kodėl kretiečiai kalnų kaimuose labiau linkę vynuoginę vadinti 'tsikudja', o ne 'raki'?

– Nes mes varom ją iš 'tsikudo' – taip Kretoje vadiname vynuogių išspaudas, kurias užraugiame brogai po to, kai iš jų išspaudžiame sultis.


– Kaip ilgai teks darbuotis šiemet?

– Manau, kad visą spalį. Šiemet buvo geras derlius. Žinau, kad kaimynai daug man darbo paruošę.


– Nesutrukdysiu, jei užsuksiu su viena kita lietuvių kompanija į svečius? Spalį netrūksta smalsių keliautojų.

– Mielai prašom! Visada smagu sulaukti svečių 🤝🔥⚗️


#manokreta #ruduoKretoje #ekskursijosKretoje #atostogosKretoje #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.