google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kalėdų dovana Kretoje

Šiemet mano Kalėdų Seniu Kretoje buvo Poseidonas, jūros bangomis mestelėjęs nedidelį lobį – Verginos žvaigžde ir Aleksandro Didžiojo portretu papuoštą 100 drachmų monetą. Po šiaurės vėjo šėliojimų Kretos jūroje radau ją ant smėlio paplūdimyje šalia Herakliono.

Gal tokia pat buvo ir mano kišenėje 1999 metais, kai pirmąkart lankiausi Kretoje ir JAV dolerius keičiau į Graikijos drachmas. Pamenu, kad už 1 JAV dolerį duodavo apie 300 drachmų, bet ką tuomet galėjau už tokią sumą nusipirkti – absoliučiai nepamenu. „Už 100 drachmų galėjai kavinėje gauti puodelį graikiškos kavos, kepykloje – į delną vos telpančią tiropitą (pyragėlį su sūriu), kioske – du buteliukus vandens, – iškart man išpyškino kaimynas Manolis, nostalgiškai prisimindamas metus iki euro įvedimo. – Drachma buvo sava, jomis atsiskaitinėjo mūsų protėviai senovės Graikijoje, po visų okupacijų ji pas mus sugrįžo 1832-aisiais ir išbuvo 170 metų iki pat euro įvedimo 2002-aisiais. Tuomet už 340 drachmų gavom 1 eurą. Vadinasi, už 100 drachmų – apie 30 eurocentų. Dabar už tiek nei kavos, nei tiropitos nenusipirksi, nebent vieną buteliuką vandens kur nors prekybos centre, bet ne kioske“.

Drachmos dabar tapo numizmatų valiuta, todėl pasidomėjau, kiek gaučiau už savąją Poseidono dovaną nusprendęs ją parduoti. Vertė labai priklauso nuo kaldinimo metų ir pačios monetos būklės – numizmatai už tokias 100 drachmų monetas prašo nuo 2 iki 3000 Eur. Maksimumo galėčiau tikėtis, jei Poseidonas man būtų mestelėjęs retą 1998 metų kaldinimo monetą nepažeistoje ir idealiai išlaikytoje pakuotėje. Mano rastoji išleista 1994 metais ir, jeigu būtų ne taip jūros bangų nunešiota, už ją gaučiau 4-5 Eur. Visai neblogai: užtektų ir kavai, ir tiropitai, ir dviem buteliukams vandens kioske 🌊 💶 #manokreta #KalėdosKretoje #žiemaKretoje #Kretospaplūdimiai

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.