google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kalėdos pas Janį ir Eleni

Kalėdos pas Janį ir Eleni – bičiulės Marios tėvus senoje Kretos kaimo troboje, kur per langą matai imperatoriaus Nikiforo Foko statytos bizantinės tvirtovės griuvėsius, o viduje jautiesi tarsi išpuoselėtų antikvarinių baldų muziejuje. „Šitą indaują mano močiutei dovanų nupirko jos tėvas, mano prosenelis, berods, apie 1920 metus, – pasakojo rodydama savo kuklų būstą Eleni. – Ant šitos skrynios sūnus miegodavo, o čia įprastai stovi senelio stalas, bet dabar jį pernešėme į kitą kambarį – ant jo valgysime“.


Kalėdinių pietų pradžia lietuviškai akiai – ganėtinai chaotiška kaip ir daug kas neskubiam kretiečių gyvenime. Niekas čia nelaukia, kol visi atsisės prie stalo: jei maistas patiektas, deda sau į lėkštę, persižegnoja ir ragauja. Paskui prisijungia kiti, todėl kalbos nenutyla nė minutei – kol vieni valgo, kiti kalba. Juolab aplink stalą po truputį susirenka mažiausiai trys šeimos kartos: kai tiek skirtingų žmonių – ir kalbėti yra apie ką.„Žinai, ko labiausiai trūksta žmonėms šiame pasaulyje? – kreipėsi į mane tėvukas Janis, kai iš pradžių prie stalo sėdėjome tik dviese. – Labiausiai trūksta ramybės. Nes visi kažkur skuba lekia, siekia būti teisėjais, ministrais, vadovais, nors atsiduria ten pat, kur galiausiai atsiduria kiekvienas žmogus – savo senatvėje ir savo mintyse. Ne klimato kaita ir ne karai sunaikins žmoniją, o jų pačių skubėjimas. Todėl gerai, kad yra tokios šventės kaip Kalėdos – bent per jas žmonės apsiramina ir niekur neskuba“.


Vakar mes neskubėjome. Nepastebėjome, kaip sutemo. Daug valgėme. Pasak mamos Eleni, gera kompanija ir apetitą padidina 😋 Beje, kaip ir dera pagal tradicijas pagrindinis kalėdinis patiekalas buvo kepta kiaulės mėsa. Tokią tradiciją padiktavo Kretos gamta ir kretiečių gyvenimo būdas. Apie tai esu rašęs pernai čia: https://www.manokreta.lt/post/kaledu-valgis


Skanios ir neskubios antros Kalėdų dienos! 🙂⛵️🌟


#manokreta #Kalėdos #kreta #svečiuose #žiemaKretoje #KalėdosKretoje #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.