google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kaip torii vartai

Kaip Japonijoje. Niekada ten nebuvau, bet tarsi į niekur vedantys vartai, šiuo atveju nurodantys tako pradžią link šv. Jurgio cerkvės centrinėje Kretoje, man priminė nuotraukose ir filmuose ne kartą matytus japoniškus torii vartus ⛩ Šintoizmo religijoje torii simbolizuoja perėjimą nuo žemiško vulgarumo prie dangiško šventumo.

Panašu, kad ir ortodoksiškoje Kretoje tokie vartai turi panašią funkciją – juk nurodo kelią link XIV amžiuje klestėjusio vienuolyno vietos bei ten išlikusios šv. Jurgio cerkvės. Kas juos pastatė, kodėl pastatė, ar statydamas žinojo apie Japoniją, šintoizmą ir torii – tai klausimai, į kuriuos, berods, teks ilgai ieškoti atsakymų.

Beje, paspaudę čia – https://goo.gl/p5D3DZ – rasite pasakojimą apie kitą unikalų atradimą toje pačioje šv. Jurgio cerkvėje. ⛪️ #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #cerkvėsKretoje #cerkvėKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.