google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Kada Velykas švenčia Kretos katalikai?

O kada Velykas švenčia Kretos katalikai? 🤔 Tokį klausimą kartu su velykiniais sveikinimais gavau iš kelių MANO KRETOS feisbuko sekėjų. Kaip žinia, labai dažnai Velykų datos Lietuvoje ir Graikijoje nesutampa. Taip yra todėl, kad katalikų Velykų data nustatoma pagal Grigaliaus kalendorių, o graikų ortodoksų – pagal Julijaus kalendorių. Šiemet katalikiškas Velykas Lietuvoje šventėme balandžio 12 d., o graikiškas ortodoksų švęsime balandžio 19 d.

Visoje Kretoje yra tik trys katalikų bažnyčios – po vieną didžiausiuose salos miestuose Heraklione, Chanijoje ir Retimne. Pamaldomis ir apeigomis jose rūpinasi vienas salos katalikų kunigas – iš Lenkijos kilęs tėvas Danielis, su kuriuo teko kartą šiltai pabendrauti. Tada ir sužinojau, kad katalikų Bažnyčia priėmusi sprendimą Graikijoje Velykas švęsti kartu su ortodoksais. Toks kompromisas priimtas tam, kad krikščioniškos tradicijos neskirtų, o vienytų mišrias šeimas 👨‍👩‍👧‍👦

Taigi, salos krikščionis vienijančios Velykos Kretoje šiemet – šį sekmadienį, balandžio 19 d. Jos bus kitokios: be gausių tikinčiųjų eisenų, be didžiulių laužų išdaviko Judo sudeginimui, be žaižaruojančių fejerverkų, be šokių ir koncertų, be smagių į Kretą atostogoms atvykusių lietuvių užstalių, kurias abu su žmona tradiciškai organizuodavome kasmet. Bet kretiečiai nenukabina nosies ir intensyviai ruošiasi pačią didžiausią metų šventę sutikti savo namuose. Apie pasiruošimą graikiškoms Velykoms ir graikų Didžiosios savaitės tradicijas pasakoju čia: https://bit.ly/3cqDuKf, o dabar kviečiu pajausti Velykų Kretoje dvasią žiūrint nepaprastai šiltą filmuką, kurį sukūrė salos rytuose esančio Agios Nikolaos kurorto kinematografai. Pažiūrėkite ir palinkėkite savo draugams graikams laimingų Velykų, palaimingo Prisikėlimo, graikiškai – 'Kalo Pascha! Kali Anastasi!' (gr. Καλό Πάσχα! Καλή Ανάσταση!) – tokie žodžiai jau dabar skamba Kretoje ir visoje Graikijoje.


Liekame namie 🏠 Būkime sveiki 💪 Būkime vieningi ☀️

Video yra čia >>> https://vimeo.com/143453118 P.S. Kitais, 2021 metais katalikų ir ortodoksų Velykas skirs ne viena savaitė, o beveik mėnuo: Velykas Lietuvoje švęsime balandžio 4 d., o Graikijoje – gegužės 2 d. Katalikų ir ortodoksų Velykų datos artimiausiu metu sutaps tik 2025 metais. Ir mes jų tikrai sulauksime! 🎉 #manokreta #Velykos #VelykosKretoje #pavasarisKretoje #kreta #crete #Kretoslietuviai #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.