google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Jurginės Kretoje ir pasaulyje

Kretos pievų gėlės ir paukštelių trelės šiandien – Jurgitoms, ypač vienai iš jų ❤️, Jurgoms ir Jurgiams 🇱🇹, Jorhijoms ir Jorhams 🇬🇷, Džordijoms ir Džordžams 🇬🇧, Žoržitoms ir Žoržams, 🇫🇷 Džiordžinoms ir Džiordžijams 🇮🇹 bei viso pasaulio Jurgutėms ir Jurgeliams, kad ir kaip jų vardai beskambėtų! Šiandien – JURGINĖS! Viena iš nedaugelio vardo dienų, kurios data nesiskiria, kad ir į kokį kalendorių bežiūrėtume. Tiek rytuose, tiek vakaruose ji švenčiama per šventą Jurgį – balandžio 23 d.

Kretoje ir visoje Graikijoje vardadieniai – kur kas svarbesni ir labiau švenčiami negu gimtadieniai, o Jurginės – išskirtinės. Nes šventas Jurgis – Graikijos kariuomenės globėjas, šalies saugotojas, savo žemę mylinčių ir ją dirbančių žmonių užtarėjas. Kretoje turbūt nėra kaimo be Jorho ar Jorhijos!

Kadangi saloje nuo seno gyvena kariai ir žemdirbiai, Jurginės čia visada švenčiamos su trenksmu, jei tik jos nepatenka į velykinį pasninką. Rytų Kretoje piligrimai keliauja į švento Jurgio vienuolyną Selinari tarpeklyje. Vakarų Kretoje piemenys gena avis bei ožkas į Asi Gonia kaimą, kur jos šventinamos, kad kalnuose nepasimestų ir daugiau pieno duotų. Čia pat jos melžiamos, o iš pieno kaimo aikštėje verdama varškė sūriams ir skanėstams 🎥 Labai kretietišką reportažą iš vienos tokios šventės žiūrėkite čia: https://youtu.be/V5OvqfWjH6k Šiemet Jurginių neužgožia velykinis pasninkas, bet šurmulingų užstalių nebus dėl karantino – nei Selinari vienuolyne, nei Asi Gonia, nei kituose salos kaimuose. Šventės bus šeimyninės – Jorhų ir Jorhijų / Jurgių ir Jurgitų – namuose. Griebiu kojas į rankas ir per žydinčias pievas lekiu į cukrainę paties skaniausio varškinio pyrago savo Jurgitai 🍰 Pasisaldinsim gyvenimą ir vėl nersim į naujus floristinius atradimus šalia namų 🌷 🏠 🌼 #manokreta #JurgitaManoKreta #AudriusManoKreta #gidaskretoje #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #gyvenimasyragrazus #laukųgėlės #videoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.