google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Jurginės Kretoje

Su Jurginėmis visus Jurgius ir Jurgitas, arba graikiškai sakant – visus Jorhosus ir Jorhijas! Šie du vardai – labai populiarūs saloje, nes Jurgis – absoliučiai graikiškas vardas reiškiantis žemdirbį, šventasis Jurgis – žemdirbių ir piemenų globėjas, o Kreta – žemdirbių ir piemenų kraštas!

Prie ko čia ožys, klausiate? Todėl, kad Jurginės be ožių ir avių Kretoje – ne Jurginės. Laikantis šimtamečio papročio balandžio 23 d. visoje Kretoje simboliškai šventinamos avys bei ožkos, kad kalnuose nepasimestų ir kuo daugiau pieno duotų. Ypač didelė šventė vyksta šalia Baltųjų kalnų esančiame Asi Gonia kaime. Labai kretietišką reportažą iš vienos tokios šventės galite pažiūrėti čia:

Kodėl ožys su toookio dydžio varpu ant kaklo, klausiate? „Kad geriau skambėtų“, – šypsodamasis į ūsą pasakė man vienas piemuo. Arba kitaip sakant, bandos vedliui – ir varpas išskirtinis. Įdomiausia tai, kad jis jaučia savo vertę: kai ėjome pro šalį, į mus žiūrėjo taip tarsi būtume žemės kirminėliai.


Smagių Jurginių visiems! #manokreta #atostogosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos #Jurginės

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.