google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Juodosios akelės, graikiškai "mavromatika"

Juodosios akelės, graikiškai 'mavromatika' (gr. μαυρομάτικα) – baltos pupelės su juodais taškeliais, kurių pavadinimą sau pasiskolino JAV popgrupė „The Black Eyed Peas“, populiarios ir Kretoje!

Lietuviškas pupelių pavadinimas – kininės pupuolės, nes būtent kinai ir šalia kinų gyvenančios Tolimųjų Rytų tautos nuo seno jas vartoja savo virtuvėje, nors botanikai spėja, kad tikroji šių taškuotų pupelių tėvynė – vakarų Afrika. Kininės pupuolės populiarios ir JAV, ypač – pietinėse valstijose, kur be jų neįsivaizduojamos Naujųjų metų sutiktuvės.


Subtropiniame ir tropiniame klimate augančios pupuolės mėgstamos ir kretiečių. Jos vertinamos dėl sotumo, per daug nesigilanant, kad pupuolėse gausu baltymų, kalcio, folio rūgšties ir vitamino A. Dažniausiai iš jų ruošiami įvairiausi užkandžiai. Pavyzdžiui, tokie kaip pastarasis: pupuolės su laukiniais pankoliais troškintos pomidorų padaže. Procesas vyko malkinėje krosnyje dėl to jos – dvigubai skanesnės! #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijosKretoje #Kretosvalgiai #maistasKretoje #pupelės #pupuolės #mavromatika

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.