google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Jiouchtas – šventas Kretos kalnas

Daugiau nei 3000 metų kretiečiai žvelgia į šį kalną su pagarba. Vykdant archeologinius kasinėjimus paaiškėjo, kad Mino civilizacijos laikotarpiu (2700–1450 m. prieš mūsų erą) Jiouchtas kalno šiaurinėje pusėje buvo šventykla, kurioje buvo atnašaujamos aukos dievams. Ir tai buvo kraupios aukos – čia buvo aukojami žmonės. Helenistiniu laikotarpiu kalnas priklausė dievui Dzeusui, Jiouchtas pavadinimas yra kildinamas iš Dzeuso lotyniško vardo – Jupiteris. Žvelgiant iš vakarų kalno forma primena gulinčio rūstaus barzdoto vyro veidą, todėl įsigalėjus krikščionybei pasklido legenda, kad tai – Dzeuso kapas. Kita legenda byloja, kad skleisdamas krikščionybę kalno prieigose kuriam laikui buvo apsistojęs apaštalas Paulius, todėl kalno pietinėje pusėje buvo įkurtas Išganytojo Kristaus (Sotiras Christos arba Afendis Christos) vienuolynas, iš kurio iki šių dienų išliko keturių navų šventykla.

Dabar kiekvienų metų rugpjūčio 6 d. naktį praktiškai pačiame salos centre esantis Jiouchtas (811 m) tampa ryškiausiu kalnu visoje Kretoje, nes čia įsižiebia tūkstančiai šviesų ir žvakių, švenčiant Kristaus atsimainymo šventę. Pasiekti kalno viršūnę nėra sunku, ant jo galima net užvažiuoti automobiliu – yra neasfaltuotas kelias, bet kur kas smagiau lipti rytiniu šlaitu nuo Archanes miestelio einančiu taku ir grožėtis atsiveriančiais vaizdais. #manokreta #atostogosKretoje #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai #Jiouchtas

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.