google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Imbros tarpeklis – senasis takas į Chorą Sfakion

Siauriausia vieta – vos 1,6 m, joje tarpeklio sienos šauna į 300 m aukštį! Gidai juokauja, kad Imbros tarpeklio Kretoje turėtų vengti klaustrofobijos kamuojami turistai. O vasaros metu jų čia netrūksta: 11 km ilgio Imbros – antras pagal populiarumą tarpeklis Kretoje (pirmojoje pozicijoje – gražuolė Samaria). Nuo 700 m aukštyje esančio Imbros kaimo Askifu slėnyje iki Komitades kaimo prie Libijos jūros tarpekliu kasmet praeina tūkstančiai turistų, todėl pamatyti tarpeklį be žmonių galima tik sezono pradžioje arba sezono pabaigoje.

Legenda byloja, kad Askifu slėnyje esantį Imbros kaimą mitiniais laikais įkūrė du broliai, ištremti iš Egėjo jūroje, prie dabartinių Turkijos krantų esančios Imbros salos (1970 m. naikindama graikiškus pavadinimus Turkija salą pervadino į Giokčeada). Todėl ir kaimas, ir nuo jo link Libijos jūros vedantis tarpeklis pavadinti Imbros vardu. Šimtus metų Imbros tarpeklis buvo vieninteliu keliu, jungusiu Chanios miestą su sfakiečių žeme – Chora Sfakion. Jame vyko ne vienas istorinis mūšis (1770, 1821, 1824 ir 1827 metais) tarp Kretą okupavusios Osmanų imperijos armijos ir savo laisvę gynusių kretiečių. Juo II-ojo pasaulinio karo pradžioje tūkstančiai Didžiosios Britanijos, Australijos ir Naujosios Zelandijos kareivių traukėsi nuo Chanios regioną milžiniška jėga užgriuvusios hitlerinės Vokietijos. #manokreta #atostogosKretoje #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai #Sfakia #Imbros #ChoraSfakion

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.