google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Nuo Nordkapo iki Gavdos

„Jei kelionę iš Helsinkio į Taliną ar į Kretą Graikijoje galima planuoti, iš Kretos pasiekti Gavdos gali tapti iššūkiu, nes keltų maršrutas ten nėra reguliarus“, – perskaitęs tokius kolegos automobilių žurnalisto Vitoldo Miliaus žodžius 15min.Lt straipsnyje (jį rasite čia: https://bit.ly/2TnOks9) iškart jam parašiau asmeniškai – juk ne kasdien Kretoje gali sutikti lietuvį, kuris savo kelionę pradėjo šiauriausiame Europos taške, Norvegijos Nordkape, turėdamas tikslą pasiekti piečiausią Europos tašką – Kretos prefektūrai priklausančioje Gavdos saloje esantį Tripiti kyšulį su didžiule kėde, ant kurios parašyta: „Relax and Smile / Southern point of Europe“ (liet. Atsipalaiduok ir šypsokis / Piečiausias Europos taškas).

Keletas skambučių Kretos laivyboms kompanijoms, keletas skambučių pietų Kretoje gyvenančiam bičiuliui Jorhui – ir Vitoldo persikėlimas iš Kretos į Gavdos buvo suorganizuotas. Gaila, kad prie Vitoldo dėl traumos neprisijungė ilgų nuotolių bėgikas Aidas Ardzijauskas, kur kas anksčiau pradėjęs savo kelionę iš Nordkapo link Graikijos – iš šiauriausio į piečiausią Europos tašką Aidas ne važiavo, o bėgo – iš viso 5800 km! Pasak Vitoldo, būta sumanymo jiedviem susitikti Atėnuose, keltu persikelti į Kretą ir draugiškai pasiekti piečiausią Europos tašką Gavde. Galima sakyti, kad Vitoldas užbaigė Aido kelionę, nes Gavdos saloje iki piečiausio taško ne važiavo, o bėgo – iki Tripiti kyšulio jokiu automobiliu neprivažiuosi.

Su Vitoldu susitikome Kretos sostinėje Herakliono uoste jau po to, kai jis grįžo iš Gavdo – nusifotografavome prie „Honda HR-V Sport“ automobilio, su kuriuo Vitoldas įveikė apie 5500 km ir pasuko atgalios link Lietuvos. Visus jo kelionės įspūdžius ir daugiau nuotraukų rasite feisbuke: https://www.facebook.com/vitoldas.milius (iš ten pasiskolinau tris iškalbingesniam šio pasakojimo iliustravimui).


Gero kelio, Vitoldai! Ir iki susitikimo Kretoje 😉🚘👍


#manokreta #kelionėsKretoje #vasaraKretoje #Kreta2019 #Gavdos #RelaxAndSmile #roadtrip #autobildlietuva #vairuodamasvairuok #honda #VitoldasMilius #AudriusManoKreta

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.