google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Pakeliui į Kretą – Hydros sala

– Dvi vietos, kur pailsi mano kūnas ir siela: Kretos Baltieji kalnai ir Hydros sala, – prieš du, o gal tris metus man sakė gyvenimo matęs ir akivaizdžiai jį iš visos širdies mylintis 70-metis graikas iš Atėnų, su kuriuo susipažinome Kretos Baltųjų kalnų papėdėje.

– Kuo ypatinga Hydra? Niekada joje nebuvau, – smalsavau, pritardamas, kad Baltųjų kalnų magijai sunku atsispirti, ypač kai pakyli į juos aukštyn.

– Pirmiausia tuo, kad Hydroje nėra automobilių, – ėmė pasakoti guvus žilaplaukis. – Saloje yra tik viena gaisrinė ir vienas autobusiukas be numerių, vežiojantis neįgaliuosius ir senelius ribotu atstumu po Hydros Chorą (kiekvienos Graikijos salos pagrindinė gyvenvietė dažniausiai vadinasi Chora – past.), nes saloje nėra automobiliams skirtų kelių.

– Pagrindinis transportas – asilai? Kaip prieš 50 metų Kretoje? – bandžiau spėti.

– Ne asilai, o mulai, – patikslino pašnekovas. – Ir daug karučių, kuriuos tampo hydriečiai Choros gatvėmis, bet tik ten, kur priplaukti negali. Hydra nuo seno – kapitonų ir jūreivių sala.

Po to pokalbio galvoje įstrigo noras kada nors aplankyti Hydrą. „Svajoti reikia atsargiai, nes svajonės pildosi,“ – mėgsta sakyti kretiečiai. Jie teisūs. Už mano su žmona nugarų – Hydra. Ir raudona mėlyna Hydros vėliava jau plėvesuoja virš mūsų galvų. Ir uoste rymodami mūsų laukia mulai, o šalia jų – tinklus rišantys žvejai.


🛳 🌊 ☀️ https://bit.ly/2WCRt7Q – čia rasite daugiau nuorodų į pasakojimus apie kelliones žemyninėje Graikijoje.

#atostogosGraikijoje #Hydra #pakeliuiįKretą #manokreta #pabėgęišKretos

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.