google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Pakeliui į Kretą – Monemvasia

Magiška venecijietiškais viduramžiais dvelkianti gyvenvietė salos-uolos papėdėje. Dabar joje gyvena vos 19 žmonių (o gal ir mažiau), bet į ją plūsta tūkstančiai pasimėgauti nepaprasta atmosfera ir nuostabiais vaizdais į Mirtojos jūrą. Monemvasia – paskutinė stotelė mano su žmona kelionėje po rytinę Peloponeso pusiasalio dalį, užsukant į kelias šalia esančias salas.


Graikai Monemvasią vadina sala, visas pasaulis – pusiasaliu. Abu variantai teisingi. Dar II mūsų eros amžiuje Monemvasia buvo sausumos kyšuliu, taip ją aprašo senovės graikų geografas Pausanias. O jau V amžiaus pabaigoje Bizantijos imperijos geografas Zosimas apie Monemvasią rašo kaip apie salą, pasakodamas, kad 375 metais po stipraus žemės drebėjimo jūra pasiglemžė žemės ruožą, jungusį Monemvasią su Peloponesu. Sąsaja su didžiąja žeme buvo atkurta tik 1971 metais pastačius tiltą ir kelią, vedantį iš žemyno į salą.


Monemvasia dažnai vadinama graikišku arba rytų Gibraltaru, arba tiesiog Uola. Ji išties įspūdinga: tai tarsi milžiniškas akmuo iš nežinia kur išdygęs jūroje. Salos ilgis – apie 1 km, plotis – apie 300 m, aukštis – apie 100 m virš jūros lygio. Ji tarsi gamtos sukurta tvirtovė, kurios padėtimi naudojosi tiek antikos, tiek viduramžių strategai.


Pietrytiniame salos krašte iki mūsų dienų išliko ant bizantiškų pamatų Venecijos Respublikos okupacijos metais XV-XVI amžiuje pastatytas fortas su gyvenviete viduje. Būtent ji ir traukia poilsiautojus, mėgstančius panardyti siaurų gatvelių labirintais, paganyti akis į jūros tolius, pasėdėti jaukiose kavinukėse ir restoranėliuose, vėjo gūsiuose išgirsti Monemvasioje gimusio ir užaugusio iškilaus graikų poeto Giannio Ritso eilių, kuriose jis savo gimtinę apdainavo kaip „akmeninį laivą“ (gr. το πέτρινο καράβι).

Belieka atsisveikinti su Peloponesu (pažadant į jį dar sugrįžti) ir su šiaurės vėju lėkti atgalios į Kretą. Mudviem su žmona atostogos baigėsi. Teprasideda jos visiems, kurie pasiilgo šilumos ir šiltos jūros! Iki pasimatymo Kretoje! ☀️ 🌊 🏖


#atostogosGraikijoje #Monemvasia #pakeliuiįKretą #manokreta #pabėgęišKretos


☑️ https://bit.ly/2WCRt7Q – čia rasite daugiau nuorodų į pasakojimus apie keliones žemyninėje Graikijoje.


☑️ https://bit.ly/2UlpKfb – čia rasite pasakojimą apie sustojimą Hydros saloje.

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.