google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Havgas tarpekliu – link Stavros stalkalnio viršūnės

Buvau nusiteikęs įspūdingiems vaizdams, bet nesitikėjau, kad jie bus TOKIE ĮSPŪDINGI!

Beveik atsitiktinai bedžiau pirštu į žemėlapį ir žmonai bei draugams pasakiau, kad vieną gruodžio sekmadienį praleisime siauriausioje Kretos vietoje šalia Kalamafkos kaimo. Ten, kur pats niekad nebuvau. Iš tos informacijos, kurią pavyko greitai surinkti prieš pasivaikščiojimą, žinojau, kad Azoganiari regione šalia Kalamafkos kilsime Havgas tarpekliu ieškoti trijų senutėlių cerkvių.

Draugai pasikvietė draugus ir visai netikėtai susiformavo devynių žmonių kompanija. Labai marga, tarptautinė. Juokavome sakydami, kad tik Kreta gali suvienyti žmones iš Graikijos, Lietuvos, Moldovos, Ukrainos, Rusijos ir Serbijos. Visi ir leidomės į žygį po... kiniškąją Kretą. Tik vėliau sužinojau, kad Kalamafkos kaimo gyventojai taip vadina Stavros stalkalnio apylinkes, nes pavienėmis pušelėmis apaugę statūs skardingi Havgas tarpeklio šlaitai jiems primena per televiziją matytus Kinijos nacionalinio miškų parko peizažus.

Visą maršrutą galima įveikti per valandą, bet mes užtrukome vos ne trigubai ilgiau. Nes dažnai stabteldavome paganyti akių ir giliai įkvėpti gaivinančio pušų aromato. Be abejo, visą žygį vainikavo pakilimas į Stavros stalkalnio viršūnę. Nors ji virš jūros iškilusi tik 700 metrų, nuo jos atsiveria fantastiška panorama: matosi šiaurinis ir pietinis Kretos krantai bei tarp jų stūkstantys Thripti kalnai. Tik sėdėk viršūnėje ir grožėkis! #manoKreta #atostogosKretoje #Kretospeizažas #kalnai #Kretoskalnai #tarpekliai #Kretostarpekliai #Kretoskaimai #Havhas #žiemaKretoje

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.